Celý týden byl pro kryptoměny více méně klidný, dá se říci, že až nudný. Víkend proto není žádnou výjimkou. Trhy zůstávají nadále poměrně stabilní. Děje se tak i přes množství pozitivních zpráv zveřejněných tento týden, včetně nových institucionálních investic či aktualizace SEC ohledně očekávaných rozhodnutí ve věci Bitcoin ETF.

Ran Neuner, kryptotrader pro CNBC, komentoval na Twitteru, že všechny zprávy během tohoto týdne, jako například vstup makléřské firmy TD Ameritrade a  americké univerzity Yale na kryptoměnový trh, jsou spojené s investicemi a spekulacemi.“  Neuner naznačuje, že novinky tohoto typu již nehýbou trhem jako kdysi, protože se lidé nyní zaměřují více na adopci a využívání těchto nových možností v reálném světě.

Bitcoin (BTC) v poslední době prokázal neobvyklou cenovou stabilitu, která se od 6. září pohodlně pohybuje v rozmezí $6,300 až $6,600. Všechny top altcoiny, s výjimkou XRP, vykazují za posledních 24 hodin jen mírné ztráty.

Pohled na žebříček TOP kryptoměn (07.10.2018). Zdroj: kryptoportal.sk

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se v sobotu 6.10.2018 obchodoval nad hranicí $6,600 s maximem na $6,643 a minimem na částce $6,566. Hlavní kryptoměna se aktuálně obchoduje na ceně přibližně $6,570, přičemž v posledních 24 hodinách bylo cenové kolísání jen minimální.

Vývoj ceny BTC za poslední tři měsíce.

Jak můžeme vidět na grafu, Bitcoin se pohybuje kolem stejné úrovně od poloviny  června tohoto roku, zhruba v době, kdy se BTC poprvé dostal na úroveň pod $6,500. Bitcoin však během tohoto období zaznamenal i nárůsty, přičemž jeho cena překonala třikrát psychologickou hranici $7,000, a to 17. července (tehdy překonal i hranici $8,000), 28. srpna a 1. září. Ani jednou se však nepodařilo udržet jeho cenu nad tímto levelem.

Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), druhá kryptoměna podle tržní kapitalizace, se mírně propadlo ze své support zóny na úrovni $230. Propad kolem 1.5 % za posledních 24 hodin přesouvá cenu ETH na hodnotu $223 (v době psaní článku). Ethereum se stále musí vzpamatovat po svém nedávném pádu až na $170 z 12. září 2018. Pod drobnohledem je i aktivita při řešení závažného problému škálování ETH sítě.

Vývoj ceny ETH za poslední měsíc.

Vitalik Buterin: Technologie Zcash může pomoci při škálování Ethereum sítě

Ripple (XRP)

Ripple nedávno na sebe strhl pozornost, když se mu na krátkou chvíli podařilo obsadit druhé místo v žebříčku TOP kryptoměn. Na výroční konferenci Swell, organizované společností Ripple, bylo oznámeno množství novinek a významných partnerství. To vypumpovalo cenu XRP až na $0.76.

Ripple: Platební řešení xRapid je připraveno na komerční používání!

Technologie xRapid je tedy komerčně dostupná a používá ji už pár velkých měn. Nicméně původní nadšení trochu opadlo a třetí největší měna na kryptotrhu zaznamenala dramatičtější pohyb směrem dolů. XRP kleslo o 7.68 % za posledních 24 hodin a na týdenním grafu zaznamenalo téměř 20% ztráty.

Vývoj ceny XRP za poslední měsíc a jeho cenové maximum.

Avšak XRP je na tom za posledních 30 dnů stále velmi dobře. Dne 21. září narostlo za den o 80 % a předběhlo EthereumXRP si na 30denním grafu drží více než 65% zisk.

Celková tržní kapitalizace všech kryptoměn se pohybuje kolem $217 miliard, přičemž v průběhu dne klesla o necelé $3 miliardy. Denní obchodovaný objem je v čase publikování $11.9 miliard. Koncem září se tento objem pohyboval na úrovni přibližně $17 miliard, takže i zde nastal pokles.

Vývoj tržní kapitalizace za poslední týden.