Nasdaq uzavřel partnerství s Brave New Coin, firmou, která se zabývá blockchanovými daty, sídlící na Novém Zélandu. Předmětem spolupráce je aktuálně přidání indexů Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH) do už tak početné sbírky 40,000 indexů.

Přední akciová burza Nasdaq oznámila plány na zahrnutí Bitcoinu (BTC) a Etherea (ETH) na jejich proslulé globální servery někdy tento měsíc. Podpora Bitcoinu a Etherea přichází po uzavření partnerství mezi Nasdaq a Brave New Coin. Jedná se o firmu sídlící na Novém Zélandu zabývající se sběrem dat a výzkumem v oblasti blockchainu. Brave New Coin bude od února poskytovat data týkající se dvou výše zmíněných kryptoměn. Bitcoin Liquid Index (BLX) a Ethereum Liquid Index (ELX) jsou služby vytvořené pro poskytování dat v „reálném čase“ pro službu Global Index Data ServiceSM (GIDS) fungující na burze.

Jinými slovy BLX a ELX budou poskytovat uživatelům aktuální hodnotu nebo referenční sazbu vztaženou k ceně 1 BTC a 1 ETH. Skutečná cena bude uvedena v USD a bude aktualizována každých 30 vteřin.

Nasdaq uvedl:

„BLX je jeden z nejpoužívanějších ukazatelů pro Bitcoin mezi kryptoobchodníky a počítá se s ním již od roku 2010. Podobně je na tom ELX, který se počítá od roku 2014.“

Spojení tradičních trhů s blockchainovou technologií je již tady

Nasdaq spustí také Bitcoin futures platformu

Nasdaq se skutečně ponořuje hlouběji do ekosystémů kryptosvěta a připravuje se na spuštění své první Bitcoin futures platformy. Spuštění by se mělo uskutečnit v prvním kvadrantu roku 2019. Nesmíme zapomínat, že Nasdaq minulý rok získal švédskou směnárnu podporující kryptoměny Cinnober. Mimoto také investoval do kryptoměnové směnárny ErisX a firmy z blockchainové sféry Symbiont.

CEO Nasdaq Adena Friedman mluví o kryptoměnách lichotivě:

„Tento vynález je sám o sobě demonstrací ohromné geniality a kreativity a zaslouží si dostat příležitost najít v naší ekonomice udržitelnou budoucnost“.

Větší instituce jako Nasdaq, ICE a Goldman Sachs budují pomalu ale jistě infrastrukturu, která by měla umožnit dozrání kryptoměn jako ekosystému. Mimo boje za spravedlnost je Nasdaq také znám pro poskytování technologie pro obchodování a dohled nad trhem sedmi kryptoměnovým směnárnám. Nasdaq se již v minulosti pokoušel ve spolupráci s firmou Symbiot podpořit ostatní směnárny při uvedení komodit postavených na blockchainové technologii. Nasdaq také už nějakou dobu pracuje na spuštění svých vlastních Bitcoin futures. Datum spuštění však pořád není pevně stanoven.

Krok vstříc širšímu přijetí

Tento krok je dalším příkladem toho, jak Nasdaq dychtivě využívá kryptoměny jako nástroj pro rozšíření svých obchodních služeb.

Nasdaq je přední směnárnou pro institucionální investory. Tím pádem můžeme očekávat, že čím více bude burza protlačovat Bitcoin, Ethereum a další přední kryptoměny, tím více peněz od institucionálních investorů se v odvětví objeví.

Coinbase, Nasdaq a Bakkt: Tři firmy připravující se na další kryptoboom

Vzhledem k tomu, že je Nasdaq hlavním partnerem Assembly, dá se očekávat, že bude profitovat z vývoje aplikací na této smart kontraktové platformě.

Nedávná zpráva uvedla, že Assembly poskytne svým uživatelům možnost vstoupit na digitální trh prostřednictvím jejich kvalitní infrastruktury, pomocí které mohou vybudovat budoucnost finančních trhů.

Podle CEO Nasdaq Adeny Friedman je jedním z nejpozitivnějších trendů v oblasti kryptoměn fakt, že čím dál více lidí s vysokým statusem ve finančním světě se nebojí přiznat, že tento sektor má velký potenciál.

Dále dodala, že kryptoměny si prošly tím, co nazývá klasický životní cyklus vynálezu. Od počáteční cesty prošlapanou průkopníky v kryptografii a ekonomii po období euforie a rychlým nárůstem počtu kryptoměn až po aktuální „setkání s realitou“.

Pro mnohé je toto „setkání s realitou“ opravdu tvrdým nárazem. Zhruba $700 miliard odplulo z tržního kapitálu kryptoměn. Cena Bitcoinu spadla z nejvyšší hodnoty cca $20,000 až na hodnotu kolem $3,200. Lidé, kteří investovali na počátku existence kryptoměn, jsou pravděpodobně stále v zisku. Ti, kteří investovali na vzestupu trhu, však jistě pokles velmi silně pociťují.

NASDAQ a DX spustí novou regulovanou kryptoměnovou burzu

Zdroj: coinspeaker.com