Uvažujete nad nákupem kryptoměny, ale nevíte, kterou si vybrat z tak velkého množství? Zvažujete, zda je právě teď ta správná doba na nákup kryptoměn? Je lepší kryptoměny koupit jednorázově, nebo pravidelně doplňovat své portfolio? Nebo se dokonce pustit do obchodování?

Tyto otázky si kladou mnozí z nás a dokonce i na náš portál KryptoTop.sk dostáváme velké množství otázek tohoto charakteru. Předpovědět, zda hodnota kryptoměn bude dlouhodobě růst nebo klesat, je náročné. Můžeme se ale poučit z minulosti a zvolit si ten nejvhodnější přístup při nákupu kryptoměn. V zásadě máme na výběr ze 3 možností – jednorázový nákup, pravidelný nákup kryptoměn, nebo obchodování. Pojďme si rozebrat každý způsob samostatně.

Jednorázový nákup

Jednorázový nákup kryptoměn je pro ty z Vás, kteří již mají naspořenou určitou sumu peněz. Klíčovou roli před samotným nákupem hraje důkladný průzkum trhu, tedy jakou kryptoměnu mám nakoupit, za jakou cenu, jak dlouho jsem ochoten držet kryptoměnu v případě poklesu hodnoty, a zda je ještě potenciál na růst ceny vybrané kryptoměny.

Jednorázový nákup je však několikanásobně rizikovější oproti pravidelným nákupům – tento fakt je třeba zohlednit hned na začátku! Proto třeba takový nákup je dobré zvážit a správně načasovat. A kdy je ten správný čas na nákup kryptoměn? Tuto otázku si už položili mnozí z nás. Určit správný čas, kdy FIAT peníze (konvenční měny jako euro nebo dolar) jednorázově zaměnit za kryptoměnu, je i pro zkušené investory velmi náročné a výsledek může být často nejistý. Je zde ještě možnost nakoupit kryptoměnu a držet ji dlouhodobě bez ohledu na dění na trhu – takzvaný „HODL“.

Pravidelný nákup

Pravidelné nakupování znamená nakupovat za určitou částku v pravidelných intervalech, například každý měsíc. Pokud jsou ceny nízké, nakupujeme za danou měsíční výšku větší množství kryptoměny. Pokud jsou kryptoměny dražší, nakupujeme jich méně. Tímto způsobem dokážeme průměrovat cenu kryptoměny a tedy i vydělávat na poklesech trhu. Mezi výhody pravidelného nákupu patří to, že nemusíte přemýšlet, jestli právě teď je ten správný okamžik na nákup, a dostupnost této strategie, můžete nakupovat za nižší částky v pravidelných intervalech, a to již od 30 € měsíčně. Tato částka v dnešní době představuje obyčejnou večeři pro dvě osoby. Díky tomu může pravidelný nákup kryptoměn využívat každý, kdo uvažuje nad nákupem kryptoměny a nemusíte vydělávat tisíce eur měsíčně. Více o této strategii se dozvíte ve videu.

Kde jednoduše a pravidelně nakupovat kryptoměny? To byla otázka, která nás v projektu KryptoTop inspirovala vytvořit možnost nastavit si pravidelný nákup jedné kryptoměny nebo dokonce i celého portfolia kryptoměn. Pravidelný nákup se jednou nastaví a hotovo! Více o této možnosti se dozvíte v klientském kabinetu KryptoTop Premium v sekci Pravidelný Nákup.

Podrobný obrázkový návod, jak si založit KryptoTop Premium účet a jak nakupovat kryptoměny na této směnárně, najdete zde.

Kombinace strategií

Pokud máme k dispozici větší částku peněz, je neefektivní ji postupně investovat 17 let po malých částkách. Fiat peníze podléhají inflaci, která je pro zhodnocení majetku přinejmenším škodlivá. Jak jsme již uvedli výše, není ideální, vzhledem k vyššímu riziku, nakupovat za všechny peníze najednou, ale rozložit nákup na několik větších vkladů každý měsíc v horizontu několika let. Tato doba je individuální, měla by však být alespoň v délce jedné pětiny až jedné třetiny celkového investičního horizontu, tedy kdy chcete proměnit zisk na něco pro Vaši spotřebu.

Obchodování

Profesionální obchodník na burze s kryptoměnami dělá každý den důkladnou analýzu trhů. Při obchodování disciplinovaně dodržuje svůj obchodní a investiční plán. Ví, jak a kdy vstoupit na trh, a jak a kdy z něj vystoupit. Své obchody důsledně spravuje po celou dobu trvání obchodu. Profesionální trader si vede důkladné záznamy (obchodní deník), do kterého zaznamenává všechny obchody a údaje o nich. Na základě toho své obchodování optimalizuje a vždy hledá způsoby, jak své obchodování vylepšit. Obchodování s kryptoměnami určitě není pro každého a nejedná se o lehký výdělek. Pokud to však s cestou obchodníka myslíte vážně, směle do toho. Čekají vás kilometry článků a nespočet zkažených demo účtů. Pokud to ale nevzdáte a vytrváte, výsledky se dostaví a jistě Vás potěší.

 

KryptoTop má pro Vás připravenou jednu soutěž a jednu novinku! Každá provedená objednávka v termínu od 1.8.2018 do 1. 12.2018 KryptoTop Premium (v části po registraci) je zařazena do slosování o 1 LTC. Výherce bude veřejně losován 6.12. 2018 v 19:00. Live losování proběhne na naší Facebookové stránce, výherce budeme kontaktovat emailem.  Pokud již máte chuť utrácet své kryptoměny za zboží nebo služby a nevíte kde, připravujeme pro Vás katalog firem, které akceptují kryptoměny s názvem http://usebit.org/

Závěr

Tak tedy, jakou cestu si zvolit? Která je pro mě ta nejlepší? Na tyto otázky si musí odpovědět každý sám. Jsme však přesvědčeni, že pro nás, nadšence kryptoměn, je nejlepší volba pravidelný nákup. Je to časem ověřená strategie, nemáme „nervy“ z padajících trhů a za pár let, kdy přijdou další vysoké cenové hladiny – inkasujeme zisk!

Ještě lepší je vytvořený zisk utratit na věci běžné spotřeby u obchodníka, který akceptuje kryptoměny. Takto společně pomůžeme kryptoměnové ekonomice a akceptaci kryptoměn v běžném životě.

Článek i video je informativní a neslouží jako finanční poradenství. Obsah tohoto článku je sponzorován. KryptoPortal za tento obsah nezodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za propagované produkty. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum předtím, než učiní jakékoli kroky, týkající se zmiňovaných společností či produktů.