Donedávna se na Dream Marketu, největším nákupním středisku na dark netu, dalo platit pouze Bitcoinem, ale koncem roku 2017 tento trh integroval i platby v Bitcoin Cash. Brzy by se k dvojici kryptoměn měla přidat i anonymní kryptoměna Monero.

Dream Market

Dream Market je největší a nejrozšířenější online obchod na dark webu, ve kterém se prodává množství nelegálního zboží včetně léků a omamných látek, ukradených údajů a padělané spotřebního zboží. Dream Market umožňuje uživatelům anonymně a bezpečně procházet nabídku trhu a zároveň se vyhnout potenciálnímu sledování třetí stranou. Tento trh má také doprovodné fóra nacházející se na jiné URL adrese, kde mohou diskutovat kupující, prodávající a další členové komunity. Donedávna se na Dream Marketu dalo platit pouze Bitcoinem, ale koncem roku 2017 tento trh integroval i platby v Bitcoin Cash.

Dark web je část internetu, do které se nedá dostat běžnými prohlížeči, ale pouze použitím speciálních anonymizačných platforem jako například Tor.

 

Dream market se rozhodl rozšířit portfolio podporovaných kryptoměn o Monero(XMR). Zatím tuto možnost mohou vidět jen prodejci, ale pokud bude vývoj při Monera stejný jako u Bitcoin Cash, platby by se mohly spustit už za týden. Dream Market zatím přidání Monera nekomentoval.

Prodejci na Dream Marketu již mají na výběr Monero

Důvod podpory XMR pravděpodobně tkví v jeho anonymní povaze. Na Dream Marketu se obchoduje převážně s nelegálními artikly a platby anonymní kryptoměnou jakou je Monero poskytují extra úroveň ochrany. Více o tom, jak funguje Monero se dočtete v našem článku. Platby v BTC a BCH za běžných okolností anonymní nejsou a se správnými prostředky a zkušenostmi se dají vystopovat.

Relativně stabilní Monero

Monero dlouhodobě patří mezi největší hráče na poli kryptoměn a dá se říci, že je lídrem anonymních kryptoměn. Loni (2017) zaznamenal růst z $ 13.74 na $ 377.37, což představuje růst o neuvěřitelných 2700% .

Monero propad trhu ustál

Propad kryptotrhu na začátku roku XMR přežil pozoruhodně dobře. Největší propad ceny na úroveň $ 248 zregeneroval během téhož dne na $ 312, což naznačuje relativní stabilitu XMR i během bouřlivých chvil na trhu. V době psaní článku se cena XMR pohybovala na $ 316,18 s tržní kapitalizací více než $ 4.9 miliardy.

Budoucí vývoj Monera

Zalistování XMR na Dream Market znamená vstup této měny na obrovský trh, což se určitě odrzkadlí na ceně. Původní predikce, hovořily o ceně na konci roku na úrovni $ 700, avšak zalistování Monera na Dream Market může cenu této kryptoměny vystřelit do čtyřmístných čísel. Ve prospěch Monera hraje i fakt, že tento rok se očekává, že mnozí velcí investoři přesunou svůj kapitál do anonymních kryptoměn, v důsledku stupňujících se regulací ze strany států (více o trendech na rok 2018 se dočtete v našem článku zde). Monero má před sebou světlou budoucnost a určitě se ho vyplatí sledovat.