Sociální síť Twitter přináší svým uživatelům novinku v podobě Bitcoinových „tipů“ (něco jako malé spropitné). Pokud vám tedy už náhodou nestačí jen „like-ovat“ vaše oblíbené tweety, odteď je můžete odměnit i malou Bitcoinovou částkou. Vše samozřejmě přes Lightning Network.

Když už „like“ nestačí…

Beta aplikace Tippin v sobotu ohlásila, že pro uživatele prohlížeče Google Chrome přináší nové rozšíření. Uživatelé Twitteru tak mohou jednoduše posílat BTC platby pomocí Lightning Network (LN). LN je populární škálovací řešení, které se považuje za způsob, jakým mohou být i velmi malé BTC transakce proveditelné levně. S tímto rozšířením uživatelé při každém tweetu zobrazí malý symbol blesku, a to vedle známějších tlačítek pro like, retweet a komentář.

TOP Bitcoin Lightning Network aplikace současnosti

Novinka od Tippin je založena ještě na staré myšlence, že hlavním prodejním záměrem BTC je posílání malých plateb. Bitcoinová aplikace ChangeTip byla jedním z populárních způsobů pro posílání plateb v rámci sociálních médií, ale v roce 2016 zanikla.

Krátká videoukázka fungování Tippin rozšíření na Twitteru:

Inženýr z Tippin Sergio Abril  se pro CoinDesk vyjádřil:

„Podle mého názoru se Tippin stane neskutečně populárním v rámci LN. Poprvé můžeme posílat malé částky téměř za nulové poplatky a k tomu neuvěřitelně rychle.“

Co potřebujete, abyste mohli používat Tippin?

Je to jednoduché. Potřebujete mít účet na Twitteru a nainstalovat si Tippin pro přijímání „spropitného“.

Tippin doufá, že vytěží z kryptosíly uživatelů Twitteru, kteří by následně sami řídili jeho následný růst.

Abril dodává:

„Tippin jsem začal jako můj osobní boční projekt před pár měsíci, abych lépe pochopil koncept Lightning Network a pomohl adopci. Začíná to však být velká věc.“

Abril do budoucna plánuje rozšířit aplikaci přidáním podpory i pro jiná sociální média. Prozatím jsou prostředky uživatelů v cizí správě, čili nemají nad nimi úplnou kontrolu. Abril tvrdí, že je to proto, že je to tak jednodušší. Do budoucna se však plánuje poohlédnout i po možnostech bez použití správce prostředků, což by určitě více podporovalo původní koncept využívání kryptoměn.

Abril dále říká:

„Lightning Network je ovšem teprve v beta verzi, takže máme čas na to, než bude vše plně připraveno.“

Lite.IM přináší Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: coindesk.com