Dne 4. prosince Tripio oficiálně oznámilo strategické partnerství s Binance, díky kterému má více než 10 milionů aktivních uživatelů BNB možnost rezervace hotelu těmito kryptotokeny. Tripio je hotelová rezervační platforma založená na blockchainové technologii nabízející až 450 tisíc hotelů a ubytovacích jednotek.

Během posledních dvou let oznámilo možnost integrace kryptoměn mnoho velkých společností, jako je Expedia, Microsoft nebo Steam (později však musely některé tuto podporu ukončit). Rozmach dokazuje také jeden z největších japonských poskytovatelů prodejních služeb, který v červenci integroval Bitcoin u stovky tisíc maloobchodníků.

Pád a vzestup

U kryptoměn pořád existuje několik slabých míst, které vedly obchodníky k tomu, aby se dočasně vzdali přijímání digitálních aktiv jako platební metody. Dlouhé ověřovací doby, vysoká volatilita a nedostatek likvidity byly tři hlavní faktory. Tyto problémy se neustále řeší implementací škálovatelností, přeměnou fiat měn na coiny a zpátky, a nebo také pomocí stablecoinů.

John Rainey, finanční ředitel PayPalu, v květnu uvedl:

„Volatilita kryptoměn ohrožovala obchodníky a životaschopnost jejich podnikání. Pokud obchodník prodá jeden den produkt s marží 10 % zaplacený například Bitcoinem a na další den se kurz výrazně změní, je to pro obchodníky velmi netransparentní a v případě snížení kurzů i likvidační.”

Již mnoho let hledají obchodníci alternativy k PayPalu a k dalším starším systémům, a to kvůli vysokým poplatkům. U PayPalu poplatek u každé transakce šplhá až k 6 procentům, a to nejen u obchodníků, ale i u kupujících a individuálních uživatelů.

Proto je přijetí kryptoměn efektivní a praktickou alternativou pro obchodníky k existujícím centralizovaným systémům. Rovněž je to pro ně podnětem, aby tyto platformy s vysokými poplatky pohřbili a přijali konsensuální měny.

Nicméně kryptosektor ještě není zachycen v podvědomí většiny obchodníků a je potřeba ujít ještě mnoho kroků pro to, aby se ke kryptoobchodům uchýlilo větší množství podniků.

Důležitý milník pro akceptaci kryptoměn

Do doby, než přijmou kryptoměny, budou kritici s největší pravděpodobností i nadále vést řeči o tom, že i když zpracovat a přesunout miliony dolarů v kryptoměnách stojí méně než jeden dolar, nemá to smysl do doby, dokud nebude možné si za ně běžně koupit produkty a služby.

Partnerství mezi Binance a Tripio představuje důležitý milník pro přijetí kryptoměn v obchodním světě. Tripio prošlo březnovým kolem financování od společností OK Blockchain Capital, Ceyuan Ventures, Node Capital, F2Pool a GENESIS Capital.

Další krok

Dalším krokem pro to, aby obchodníci přijali kryptoměny, by měla být implementace této platby ve velkých společnostech, jako je právě Expedia, Microsoft a další.

Vzhledem k tomu, že infrastruktura digitálních aktiv posiluje a obecně se zvyšuje povědomí, vedoucí společnosti světa by mohli přehodnotit možnost přidání této platební metody a tím udávat trend i pro ostatní. Rovněž i kryptokomunita by měla být aktivní v podporování rozšíření této platební metody mezi běžné obchody.

Volatilita kryptoměn, kterou finanční ředitel společnosti PayPal popsal jako problém pro obchodníky, by mohla být vyřešena vznikem regulovaných a kontrolovaných stablecoinů.

Zdroj: cryptonewmedia.press