Nová kryptoburza Boltz, která využívá řešení druhé vrstvy, jako je například Lightning Network, přichází se zajímavým přístupem. Od svých klientů nevyžaduje splnění žádných KYC (Know-Your-Customer) standardů. Jejich vize spočívá totiž v tom, že možnost obchodování s kryptoměnami by neměla být podmíněna vytvořením účtu.

MyEtherWallet umožní směnu a fiat výběry bez autentifikace

Boltz: Vaše údaje nebudeme nikdy shromažďovat!

Boltz charakterizují jeho tvůrci jako kryptoměnovou burzu, která se díky zaměření na off-chain řešení v podobě Lightning Network vyznačuje okamžitými převody. Vedle tohoto benefitu uvádí, že zároveň nevyužívá žádné monitorovací či sledovací programy, které by shromažďovaly data o jejich klientech a tím pádem umožňovaly jejich identifikaci.

Tvůrci Boltz popsali svůj postoj ke KYC na oficiálním webu burzy slovy:

„Dne 4. září 2018 jeden z předních subjektů na poli platforem poskytujících obchodování krypotměn Shapeshift uvedl, že začal se shromažďováním uživatelských dat.

Vytvořením účtu na burze jako Shapeshift poskytujete vládě a de facto každému, kdo má přístup k těmto osobním údajům, nejen informaci, že vlastníte kryptoměnová aktiva, ale také moc vám je zabavit během obchodování.

Boltz jsme vybudovali s vizí spravedlivějšího finančního světa, kde hlavním cílem je posílit postavení uživatelů. Možnost obchodování s kryptoměnami by neměla být podle nás podmíněna vytvořením účtu.

Proto Boltz nebude nikdy shromažďovat žádné údaje, které by mohly identifikovat naše klienty. Všechny uživatele můžeme ujistit, že své finanční prostředky budou mít stále k dispozici, aniž by se obávali, kdo stojí za Boltz projektem a zda je tento subjekt důvěryhodný.“

LocalBitcoins po nařízeních od Evropské unie postupně skončí s možností anonymního obchodování

Instantní platby, ale malé limity

Technologie burzy Boltz využívá takzvané submarine swapy, díky kterým umožňuje provádět platby a převody mezi on chain a off chain řetězcem. Momentálně je však možné tímto způsobem směňovat a převádět jen dvě kryptoměny: Bitcoin a  Litecoin. Aktuálně se projekt burzy nachází jen v prvotní alfa fázi, což znamená, že při jeho používání mohou vzniknout zatím neodhalené chyby. Dev tým proto prosí všechny klienty, aby v případě výskytu jakéhokoliv problému ihned kontaktovali support oddělení této burzy.

Obdobnou službu jako Boltz nabízí i kryptoburza ZigZag.io. Ta má však o něco širší nabídku digitálních aktiv. Její klienti si mohou směnit kromě uvedeného BTC LTC  i DASH a Ether.

U obou burz je však důležité zmínit, že momentální limity na převod jsou velmi nízké. V případě Boltz je to 0.001BTC, respektive 0.05906674 LTC (cca 5 USD / 110 Kč). ZigZag je na tom o něco lépe. Jeho klienti mají povolený maximální převod ve výši 0.04 BTC neboli 1.25 ETH5 LTC nebo 1.6 DASH (cca 207 USD / 4,700 Kč). Zda se limity v budoucnu zvýší, je otázkou…

Díky Lightning Network nakoupíte Bitcoin v kryptoměnových bankomatech do pár vteřin

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitcoinist.com