Populární kryptoměnová peněženka MyEtherWallet umožní směnu kryptoměn za fiat (konvenční) peníze a výběr kryptoměn ve formě FIAT až do výše 4,400 €, a to vše bez nutnosti zadávání osobních údajů v takzvaném KYC (Know Your Customer) procesu.

Přední poskytovatel peněženky pro Ether (ETH) a ERC-20 tokeny MyEtherWallet (MEW) spolu s kryptoměnovou finanční platformou Bity představili plně regulovaný kryptoměna/fiat výběrový systém. Ten nevyžaduje, aby uživatelé prošli kontrolou KYC.

Burzovní vs. mimoburzovní kryptoměnové směny: Které nabízí výhodnější směnné kurzy?

Tato „Exit-to-Fiat“ brána umožní držitelům kryptoměn směňovat svá digitální aktiva, včetně Bitcoinu (BTC) a Etheru, na eura (EUR) nebo švýcarské franky (CHF). Současný limit pro přenos bez KYC je až do výše 5,000 CHF, což je při současném směnném kurzu zhruba 4,400 €.

„Systém směny kryptoměn za FIAT a výběr peněz je zásadní novinkou s obrovským potenciálem pro všechny uživatele kryptoměn, neboť umožňuje lidem směňovat si své kryptoměny bez nutnosti ověření KYC,“ řekla Kosala Hemachandra, generální ředitelka a zakladatelka MEW.

Celá služba je plně regulována a legální. Bity je integrovaná s verzí ME-5 (V5), která umožňuje do rozhraní peněženky integrovat platební bránu bez jakýchkoli požadavků KYC. Společnost se širokou sítí kryptoměnových bankomatů v různých  švýcarských městech, včetně Curychu, Basileje a oblasti Zug, splňuje všechny normy a zákony v souladu se Švýcarskou vyhláškou proti praní špinavých peněz (AMLA).

Alexis Roussel, zakladatel a generální ředitel společnosti Bity, zdůraznil, že jejich technologie může „ověřit důkaz o vlastnictví peněz“, aniž by od uživatelů vyžadovala poskytování osobních údajů na potvrzení jejich identity. Zdůraznil, že tato novinka otevře nové možnosti pro uživatele a poskytne přístup ke službám sdílení souborů typu fiat/krypto mimo zřízené platformy.

„Naše technologie konečně otevírá dveře pro uživatele, jimž nabízí přístup ke službě kryptoměnové burzy, která je bez KYC a je v souladu se všemi zákony,“ řekl.

Zmíněná novinka přichází spolu s oznámením o spuštění v pořadí již 5. verze MEW peněženky. Kromě vylepšení UX/UI je peněženka přístupnější začátečníkům a přichází s mnoha novými funkcemi. Nové rozhraní pro směnu kryptoměn je podporováno službou Changelly.

Závěr

Společnost MEW říká, že tato novinka rozšíří výběr mezi kryptoměnovými službami a burzami, které si navzájem konkurují. Cílem je umožnit uživatelům efektivně nakupovat za co nejlepší ceny. Doufáme, že tato nová služba sníží transakční poplatky a zvýší konkurenceschopnost kryptoměnového sektoru.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptobriefing.com