Těžba Bitcoinu pod kurzem $ 8,600 (přibližně 6 984 €) je pro minery ztrátová. Toto tvrzení vyplývá ze zprávy analytiků americké investiční banky Morgan Stanley.

Od ledna 2018,  Bitcoin a všechny kryptoměny zažívaly silný medvědí trh.  Jen před pár dny se Bitcoin pohyboval na úrovni $ 8,200. Nicméně s inovacemi založenými na blokochain technologii, mnoho obchodníků očekává v nejbližší době velký nárůst hodnoty na krypto trhu.

Podle uznávaného analytika trhu, Charlieho Chana, mining Bitcoinu pod hodnotou 8,600 dolarů je ztrátový, i když náklady za elektrickou energii jsou za velmi přijatelné ceny. Těžení bude mít dostatečné výnosy pouze v tom případě, že se hodnota BTC vyšplhá nad hodnotu $ 8,600.

Charlie Chan dodal, že pokud těžařské odvětví bude nadále  snižovat celkovou ziskovost, v nejbližších měsících dojde k výraznému snížení poptávky po komponentech určených na těžení kryptoměn.

Hlubší pohled na věc

V oznámení, které vyšlo nedávno se ukázalo, že zisky společnosti TSMC, tchajwanského výrobce polovodičů, klesly v roce 2018 z 15% na přibližně 10%. Stalo se tak především kvůli nejistotě, v níž se v současnosti nachází odvětví krypto miningu.
Podobně analytici Morgan Stanley také předpokládali, že téměř 10% z příjmů TSMC bude přímo ovlivněných přetrvávajícím poklesem.

Těžba Bitcoinu je poměrně   náročná na spotřebu energie i na úroveň výpočetní síly potřebné k vyřešení složitých operací. Proces výpočtu takových složitých matematických rovnic se tak může poměrně rychle stát neziskovým.

Závěr

Zatímco se těžební zařízení nadále vyvíjejí a využívají nové prostředky na zlepšení ziskovosti, výzkumný tým společnosti Morgan Stanley poukázal na to, že:

,,Implementace nové těžební kapacity bude dále zvyšovat těžební problém. Podle naší simulace, i když cena Bitcoinu zůstane stejná, jsme přesvědčeni, že zisky z těžby budou nadále klesat.“

Anthony Pompliano, řídící partner společnosti Full Tilt Capital, uvedl ve svém tweetu pochybnosti o zprávě od Morgan Stanley:

Zatímco noví hráči nadále vstupují na mining trh, mnohé společnosti hledají způsob jak vytvořit specializované mining čipy. Ty mohou pomoci zmírnit některé problémy objevující se při miningu.
Navzdory všem těmto skutečnostem zůstává oblast miningu nadále oblastí mnoha nástrah pro staré i nové krypto nadšence.

Zdroj: https://cryptoslate.com