Hard forky jsou velmi očekávané události v kryptosvětě. Často nabízejí příležitost držitelem tokenů získat nové „forknuté“ tokeny zcela zdarma, čímž se zvyšuje hodnota a úroveň investic v původním coinu. MoneroV hard fork byl naplánován na 14. března, ale tým vývojářů oddálil rozdělení sítě o dalších 6 týdnů.

V příspěvku na oficiální stránce  tým Monera uvedl, že datum snapshotu testing sítě bude odložen  na blok 1,564,965, což připadá přibližně na 30.dubna.  Údajný důvod odložení je rostoucí poptávka a očekávání od uživatelů krypto-burz a velkých těžařských poolů.

Je nutná spolupráce směnáren

Příspěvek dále uvádí, že v zájmu usnadnění airdropu držitelům XMR by burzy měly přidat MoneroV (XMV) do své nabídky, avšak na zpracování a implementaci bude nutný další čas.

Při předešlých hard-forcích, jako byl například Litecoin Cash, nebylo rozdělení kvůli riskantnímu a složitému procesu nárokování nového coinu tak úspěšné, jak se očekávalo.

Pokud kryptoměnové burzy podpoří nový fork, bude z toho profitovat více lidí, což povede k větší adaptaci, využití a investicím. A to může být pro Monero i MoneroV pozitivní.

Současné odložení hard-forku pomáhá oběma blockchainům. Těžařské pooly také potřebují více času, aby se připravili na tuto událost. Správná příprava zajistí, že XMV bude v době rozdělení blockchainu více stabilnější.

V příspěvku byly zmíněny potíže s  lokálním uložením Monera a že zpoždění pomůže více uživatelům připravit se na MoneroV hard-fork.

Tým MoneraV také varoval před možnými podvody či pokusy o neoprávněné získání údajů, které se před blížícím se forkem začaly objevovat.

Vyjádření:

Nikdy vás nebudeme žádat, abyste se zaregistrovali na webové stránce, která vám přislíbí airdrop MoneraV. Jediné XMV mince budou vygenerovány kopií blockchainu, respektive XMR mincemi drženými ve vaší peněžence v čase forku. Nikdy nebudete požádáni, abyste kdykoliv zaplatili. Nikdy byste neměli vložit své soukromé klíče do žádné webové stránky, softwaru, který nemá veřejný zdrojový kód, formuláře Google nebo do něčeho jiného, ​​kromě oficiální MoneroV GUI peněženky.

Samotné Monero se v březnu dočká aktualizace, která má kromě zvýšené stability sítě přinést i úpravu PoW algoritmu, s cílem posílit odolnost vůči ASIC těžebním zařízením a udržet tak těžení pomocí CPU konkurenceschopné.

Zdroj: bitcoinist.com