Makléř Fidelity umožnil svým klientům založit si Bitcoinové účty, a pomohl tak k jeho strmému vzrůstu. Tato digitální měna dosáhla tento týden hranice 4450 dolarů, a to především díky mediím, které Bitcoin označily jako nová aktiva.

Jiné Bitcoin projekty

Ostatní hráči na trhu i experti předpovídají Bitcoinu zářivou budoucnost. S odvoláním na analýzu zpracovanou Standpoint Research může cena této virtuální měny přesáhnout 5 000 dolarů už v roce 2018.

Tyto růžové předpovědi vyvolávají otázku, zda i běžní investoři mají investovat část jejich jmění či rozprodat současná aktiva, a investovat část do kryptoměn.

Investice do Bitcoinu, proč ano a proč ne

Abychom pomohli rozhodnout se „obyčejným“ investorům, zda investovat jejich těžce vydělané peníze do virtuální měny, zde jsou tři důvody, proč (ne)investovat do kryptoměny.

Tři důvody pro investice do Bitcoin

  • Bitcoin získává na celkové oblibě a používá se stále častěji, společnosti jej začínají považovat za „nové zlato“ – Bitcoin je zlatu podobný, především díky tomu, že jeho hodnota není kontrolována státními institucemi.
  • Mnoho investorů i společností přislíbilo práci s Bitcoinem – početná skupina velkých investorů totiž skutečně považuje Bitcoin za nová aktiva.
  • Existuje pouze omezený počet Bitcoinů – existuje pouze 21 milionů Bitcoinů, které mohou být vytěženy, a žádné nové Bitcoiny se nebudou po roce 2040 objevovat. To dělá z Bitcoinu přirozeně rostoucí měnu.

Tři důvody proč do Bitcoinu neinvestovat

  • Bitcoiny existují jen na PC – kryptoměny, podobně jako Bitcoin, jsou pouze kódy na internetu, jsou tedy nehmotné. Na druhou stranu i peníze, které máte uložené na bankovním účtu, jsou jen čísla na počítačích.
  • Bitcoin je poměrně nestálý – za deset let své existence zapříčinil Bitcoin velké ztráty investorům, kteří do něj investovali.
  • Mnoho uživatelů Bitcoinu jsou „z podsvětí“ – navzdory tomu, že podle mnohých Bitcoin může časem nahradit hotovost, virtuální měny je také použitelná pro nákup drog a placení internetovým vyděračům.

Buďte opatrní

Každý, kdo přemýšlí o investici do Bitcoinu, musí mít na paměti, že se jedná o dlouhodobou investici, a neměl by investovat více, než kolik si může dovolit ztratit. Právě teď Bitcoin každým dnem stoupá a tak se zdá, že nemůže být prodělečný. To vede k extrémně nebezpečným investicím ze stran investorů!