Miliardář Eugene Kaspersky říká, že Bitcoin je skvělá inovace, ale svět na kryptoměny není zatím připraven. Nicméně CEO ruské firmy Kaspersky Lab, která se zabývá kybernetickým zabezpečením, věří, že se to během následujících 100 let změní.

Kaspersky sdílel tyto postřehy během interview s Arabian Business, během kterého mimo jiné popřel, že by jeho firma se sídlem v Moskvě měla údajně vyvíjet špionážní technologie pro ruské zpravodajské služby.

Přijetí Bitcoinu vyžaduje nové uspořádání světa

Kaspersky říká, že věří tomu, že v budoucnu kryptoměny převezmou funkci papírových peněz. Nicméně si myslí, že to bude vyžadovat nové uspořádání světa. Podle něj by nové uspořádání mělo obsahovat jednu centrální vládu namísto mnoha národních uskupení, jak je tomu dnes.

„Kryptoměny jsou skvělý nápad, ale svět na ně není zatím připraven. Pokud chceme mít šifrované měny, svět musí být sjednocen. Momentálně je vlády budou chtít kontrolovat.“

Sázkové kanceláře Tipsport a Chance nyní akceptují Bitcoin!

Kryptoměny nemohou nahradit současný finanční systém

Kromě toho Kaspersky věří, že by širší kryptopřijetí mohlo trvat další století. A i pak stejně ruský matematik nevěří, že Bitcoin nahradí hluboce zakořeněný finanční systém, který funguje dnes.

„V budoucnu – možná za 100 let – bude celý svět podléhat jedné vládě. Státy se spojí pod centrální vládu a teprve pak budeme mít jednu měnu. Možná budou dostupné i další měny, ale v globálním obchodě se bude používat měna jednotná.

Budoucí měny budou spíše digitální než papírové. Současné digitální měny jako Bitcoin, ale nemohou nahradit stávající finanční systém.

Některé nápady a principy, na kterých stojí tyto měny, však mohou být použity s mírnou modifikací pro měny budoucnosti.“

Virtuální měny jsou existenciální hrozba pro centrální banky

Posledními postřehy potvrdil Eugene Kaspersky své názory z roku 2015, kdy také podobně komentoval kryptoměny a mluvil o nich jako o velmi pozoruhodné inovaci.

Nicméně varoval, že pokud se virtuální měny stanou moc populární, vlády se je pokusí zakázat, protože jsou existenciální hrozbou pro vlády a centrální banky.

„Jsem si naprosto jist, že některé země se budou snažit zakázat používání kryptoměn, protože je nejsou schopni kontrolovat. Autority se o digitální měny nebudou zajímat jen do té doby, dokud pro ně nebudu představovat hrozbu. Jakmile začnou vytlačovat národní měny, budou okamžitě zakázány.“

Jack Dorsey: Kryptoměny sjednotí svět

Kasperského pesimistické výhledy ohledně času přijetí kryptoměn a budoucnosti Bitcoinu jsou pravým opakem názorů miliardáře Jacka Dorseyho.

Dorsey je Bitcoinový nadšenec. Především je však CEO sociální sítě Twitter a společnosti, která se zabývá mobilními platbami, Square.

podcastu Dorsey opět potvrdil svůj optimismus k Bitcoinu. Podle něj bude mít svět jednu měnu, a s největší pravděpodobností to bude právě Bitcoin. Dorsey říká, že je velmi zajímavé sledovat, jakým směrem se události přirozeně ubírají.

Dorsey: Chci být v popředí revoluce Bitcoinu

Na rozdíl od Eugena Kasperskeho si Jack Dorsey nemyslí, že masové přijetí Bitcoinu vyžaduje rozpad národních uskupení.

Dorsey říká, že kryptoměny sjednotí různé země světa, protože se bude používat jako jediná měna. Dorsey v minulosti řekl, že věří, že svět bude mít jednotnou měnu v průběhu další dekády.

„[Internet] bude požadovat měnu, která bude efektivní v globální směně a bude existovat v širším měřítku než pouze na území jednotlivých národních uskupení, jako je tomu dnes. Neumím si představit nic zajímavějšího než tohle.

Chci to pomoci uskutečnit. Proto pro nás pronikání hlouběji do světa Bitcoinu a kryptoměn bylo tak zajímavé.“

Bitcoin poráží velké banky, které si to velmi dobře uvědomují!

Zdroj: ccn.com