Podle zpravodajského média Bitcoinst anonymní zdroj uvedl, že společnost Microsoft odkoupila webovou službu GitHub za přibližně $2 miliardy. Některé zdroje hovoří až o $7 miliardách v akciích Microsoftu.

[Aktualizace]

Akvizice je již potvrzena i samotným Microsoftem na jejich blogu.

Více než 28 milionů vývojářů již spolupracuje na GitHubu, a ten je domovem pro více než 85 milionů softwarových projektů, které používají lidé téměř v každé zemi světa. Od největších společností, až po malé začínající podniky je GitHub určen pro vývojáře, kteří se učí, sdílejí a spolupracují při vytváření softwaru. Je to útočiště i pro společnost Microsoft. Jsme nejaktivnější organizace na GitHubu, s více než 2 miliony commitů a aktualizací.

Hromadný odchod vývojářů z GitHubu?

GitHub je populární platforma a sociální síť, kde vývojáři a informatici z celého světa sdílejí své zdrojové kódy na přehodnocení ostatním uživatelům. Jednoduše řečeno, jedná se o cloud pro zdrojové kódy. Platforma také nabízí možnost hostit a kontrolovat kódy, spravovat projekty a vytvářet software spolu s miliony dalšími vývojáři. Uživatelé si tuto stránku oblíbili také díky výhodám, jako je ulehčení spolupráce s kolegy, možností podívat se na předchozí verze kódu a také díky množství jednoduchých integračních možností, které nabízí. V současnosti se GitHub stal populárním i mezi vývojáři blockchain projektů.

Generální ředitel společnosti a spoluzakladatel Chris Wanstrath odstoupil již v srpnu minulého roku. Vedení dlouho pracovalo na nalezení vhodné náhrady, uvedl Business Insider.

Bitcoin vývojáři využívali tuto webovou platformu jako prostředí pro globální participaci na tvoření kódu. Není překvapením, že zprávy o akvizici ze strany Microsoftu vyvolaly mezi komunitou silně negativní ohlasy. Vývojáři Bitcoin Core se nyní chtějí přesunout jinde a vyzývají k takzvanému GitHub Exit.

Na otázku, zda by vývojáři měli opustit GitHub, vývojář Bitcoin Core Wladimir J. van der Laan na sociální síti Twitter odpověděl: „Ano.“

Ostatní vývojáři se vyjádřili, že Microsoft může ohrozit potenciál GitHub projektu.

Mnoho významných osobností z Bitcoin Core komunity už déle vyzývá k přesunutí se na jinou platformu. Nejnovější zprávy mohou tento proces značně urychlit.

„Neexistuje žádná náhrada GitHub, všichni víme, že Microsoft tuto platformu pohřbí,“ píše jeden komentář v reakci na kritiku akvizice ze strany Microsoftu.

V budoucnu by se vývoj Bitcoinu mohl přesunout na konkurenční platformu GitLab. Trend hashtag #movingtogitlab se už po sociálních sítích začal rychle šířit.

Zdroj: bitcoinist.com