Nedostatečný cenový výkon trhu s kryptoměnami ze začátku roku zjevně způsobil, že mnozí kryptoměnoví investoři a obchodníci si přestali kontrolovat své účty na kryptoměnových burzách. Odhady celkového počtu návštěv předních kryptoměnových burz na základě webové návštěvnosti vykazují prudký pokles.

Celkový počet návštěv na webových stránkách hlavních kryptoměnových burz v únoru prudce klesl. Bližší pohled na návštěvnost webových stránek předních kryptoměnových burz ukazuje vrchol návštěvnosti na přelomu prosince 2017 a ledna 2018. To je zcela pochopitelné, protože právě v tomto období byl trh v nejlepším stavu v historii. Následně však začal trh prudce klesat, což podmínilo trend klesající návštěvnosti. Ta začátkem února klesla téměř o polovinu, čímž dosáhla obdobný počet návštěv z listopadu 2017.

Burzy zaznamenaly nižší návštěvnost

Všechny kryptoměnové burzy zaznamenaly téměř 50% propad návštěvnosti. Podle zpravodajského marketingového nástroje SimilarWeb zaznamenal celkový počet návštěv krypoměnové směnárny Coinbase v únoru pokles návštěvnosti o 49% z 123.5 milionu na 63.1 milionu. Pro srovnání, Coinbase byl v prosinci 2017 navštívený až 169.5 milionkrát.

Kryptoměnová burza Kraken zaznamenala pokles návštěvnosti o 56% z 31.7 milionu v lednu na 13.8 milionu návštěvníků v únoru.

Nejrychleji rostoucí burza Binance také zaznamenala pokles návštěvníků o 54%, z maxima 191.5 milionu na „pouze“ 87.3 milionu.

Bitfinex zaznamenal v únoru pokles o 48% na 18.3 milionu návštěv, ve srovnání s lednovým výkonem 35.4 milionu a v prosinci 2017 59.3 milionu návštěv.

Počet BTC transakcí také klesl

Zjevným faktorem, který by mohl způsobit tento prudký pokles počtu návštěv kryptoměnových burz je slabá cenová výkonnost všech hlavních kryptoměn v prvních dvou měsících roku 2018. Mohutný cenový růst v roce 2017 pravděpodobně přilákal rekordní počet nových investorů. Takový trend je obtížné udržet. Navíc během rekordního propadu trhu je to téměř nemožné.

Údaje o návštěvnosti webu také potvrzují předpoklad, že prudký pokles počtu Bitcoinových transakcí je způsoben spíše nižším používáním a osvojením. Jak jsme psali v předchozím článku, během února jsme zaznamenali v průměru méně než 200,000 Bitcoin transakcí denně v porovnání s téměř půl milionem denních transakcí v polovině prosince 2017. Nicméně tento vývoj má i pozitivní stránku: Bitcoin poplatky a doba transakce konečně klesly.

Zdroj: news.bitcoin.com