Slavný expert na počítačovou bezpečnost, John McAfee, doporučuje zachovat chladnou hlavu i během poklesu ceny Bitcoinu. Za poklesem ceny vidí indické banky.

McAfee a Bitcoin

Není to poprvé, kdy se McAfee zastal nejznámější kryptoměny, Bitcoinu. Loni prohlásil, že Bitcoin dosáhne během tří let  $ 500,000,  a také vysvětlil, proč Bitcoin nemůže být považován za bublinu. Jeho reputace však utrpěla nejen kvůli hacknutí účtu na Twitteru. Mnozí členové krypto-komunity ho začali totiž  obviňovat z manipulace trhu  a obohacování se na  shitcoinech.

Na Twitteru John McAfee uvedl:

„Znovu opakuji… nedělejte paniku. Banky v Indii zavírají účty připojené na krypto burzy, což způsobuje pokles. Decentralizované směnárny jsou vzdáleny jen pár měsíců. Není možné je zavřít.“

McAfee vyjádřil svou důvěru v Bitcoin a uvedl, že se jeho cena vrátí na původní hodnotu z jakéhokoli poklesu za méně než měsíc . V dalším tweetu napsal:

„Koho zajímá jak hluboko Bitcoin klesne? Cena se vrátí za méně než měsíc. Fiatové měny jsou voda. Kryptoměny jsou plovoucí objekty. Zatlačte je tak hluboko, jak chcete. S jistotou se vrátí zpět.“

Už dříve zavřeli indické banky, jako například Státní banka Indie (State bank of India), Axis Bank, ICIC Bank, HDFC Bank a Yes Bank několik bankovních účtů kryptoburz kvůli podezřelým transakcím. Konkrétně byly zmíněny mimo jiné:

Banky údajně přišli s novými požadavky ohledně půjček, které byly poskytnuty kryptoměnovým burzám.

To, zda se McAfee slova ukáží jako pravdivé, je sporné. V době psaní článku byla situace na trhu s BTC následující:

Zdroj: twitter.com, cryptona.com