Navzdory téměř celoročnímu klesání celkové tržní kapitalizace kryptoměn to v dlouhodobém horizontu nevidí všichni úplně černě. Najdou se i lidé, kteří v kryptoměnách stále vidí nesmírný potenciál. Například takový Stephen Pair srší opravdu velkým optimismem.

Na tenkém ledě

Šéf obchodní platformy BitPay Stephen Pair v rozhovoru s novináři uvedl, že v současnosti je cena Bitcoinu spíše výsledkem spekulace o budoucí adopci než skutečnou užitečností této digitální měny. Když hovořil o důvodech, které stojí za současnou hodnotou „digitálního zlata“ v porovnání s historickými cenami, řekl:

„Velmi velkou součástí ceny Bitcoinu je aktuální spekulace. Jsou to právě investoři a obchodníci, kteří spekulují o pravděpodobnosti budoucího používání a přijetí této technologie. Jsem si jist, že skutečná užitečnost Bitcoinu je jen zlomkem této ceny.“

Když se ho zeptali na potenciál Bitcoin ETF stimulovat růst hodnoty, Pair argumentoval tím, že nejen spuštění či adopce samotného ETF by mohla být katalyzátorem pohybu cen, ale že i celková adopce bude tlačit ceny výše, přičemž optimisticky dodává:

„Myslím si, že v budoucnu ještě uvidíme ceny na podobné úrovni, jaké nám ukazuje historie.“

ČTĚTE TAKÉ:

3 způsoby, jak v současnosti vydělat na kryptoměnách

Nákupy pomocí krypta? Otázka času

Při otázce týkající se použití měn na bázi blockchainu v běžných každodenních transakcích generální ředitel společnosti BitPay uvedl, že očekává uskutečnění přijetí v masovém měřítku za méně než půl dekády:

„Kdysi jsem říkal deset let, ale teď si myslím, že se to stane realitou již za 3 – 5 let. Přijdete např. do restaurace a platba blockchainovými metodami bude zcela normální.“

Pair dále poznamenal, že se nemluví jen o Bitcoinu nebo různých altcoinech, které dnes vidíme, ale i o vydávání dolarů nebo eurech na bázi blockchainu.

Nutnost impulzu od lidí

Podle komisaře pro americkou SEC Hestera Peirce schválení Bitcoin ETF není nevyhnutelně za rohem. Peirce totiž uvedl, že  schválení může nastat za 20 let nebo klidně i zítra, a vyzývá komunitu k tomu, aby se ještě předčasně neradovala. Podle odborných studií však víme, že počet ověřených uživatelů kryptoměn se v tomto roce téměř zdvojnásobil. Analýza Bloombergu tvrdí, že nárůst uživatelské základny by i přes pokles cen mohl signalizovat případné oživení celého trhu.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cointelegraph.com