Po slabém roce 2018 se Litecoin jeví jako slibná investice poté, co se jeho cena téměř zdvojnásobila od začátku roku.

Litecoin přišel na trh s kryptoměnami jako alternativa k Bitcoinu (BTC). Je to jeden z nejstarších altcoinoů s mimořádně silnými základy. V posledním roce však zájem o Litecoin (LTC) klesl a spolu s ním klesla i jeho cena.

To vše se však pravděpodobně změní v roce 2019. Cena LTC od počátku roku vzrostla na téměř dvojnásobek (přesněji o 84 %). Litecoinu se podařilo vytěžit z několika dobrých obchodních rozhodnutí pod vedením Litecoin Foundation. Také tomu přispěly i mírně zlepšené tržní podmínky.

9 zajímavých faktů o kryptoměnách, které Vás zlákají do nich investovat

Strmý pád

Litecoin není jediná kryptoměna, která zaznamenala výrazný pokles ceny. Ceny většiny digitálních měn klesly v roce 2018 průměrně o 70 – 90 %. Litecoin však byl mimořádně těžce zasažen.

Po dosažení vrcholu na úrovni více než $375 v prosinci 2017 ztratil LTC přibližně 90 % své hodnoty. Koncem minulého roku klesl pod úroveň $25. V důsledku tohoto dramatického poklesu se analytici domnívají, že se Litecoin prodával za tzv. dumpingové ceny.

To však neznamená, že byl Litecoin nadhodnocen:

„Čím více klesne cena aktiva, tím prudší je jeho odraz ode dna. To je pravděpodobně důvodem nedávného růstu ceny Litecoinu,“ řekl  Josiah Hernandez, hlavní investiční ředitel společnosti Satoshi Capital.

Dvojnásobný nárůst

V poslední době došlo k několika pozitivním pokrokům ve vývoji Litecoinu – mezi nimi i zavedení Lightning Network. K růstu ceny přispívá i fakt, že stále více lidí si uvědomuje potřebu rychlých a nenáročných transakcí, které Litecoin nabízí.

Země, které potřebují alternativu k tradičním měnám, také uznaly Litecoin za vhodnou náhradu (stalo se to například ve Venezuele). Brzy bude také zavedena verze Litecoin Core 0.17, která ještě více sníží poplatky za transakce.

Další dobrou zprávou pro Litecoin je předpoklad, že takzvaná „kryptorecese“, která zapříčiňuje tyto nepříznivé tržní podmínky a ovlivňuje cenu digitálních měn, se blíží ke konci.

Jelikož Litecoin měl vždy pevné základy, stejně jako mnoho využití, můžeme v nadcházejících měsících s největší pravděpodobností o Litecoinu ještě hodně slyšet.

Adopce Litecoinu na Dark webu výrazně stoupla, předčí i Bitcoin?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: u.today