Projekt Lite.IM z dílny společnosti Zulu Republic, která přivedla na svět Litecoin (LTC) platby přes SMS, jen nedávno oznámila, že uživatelé jejich platformy mohou nyní posílat a přijímat LTC přímo v aplikaci Facebook Messenger. Jednoduché platby v této kryptoměně může nyní pohodlně využít více než 2 miliardy globálních uživatelů populární platformy pro komunikaci a sociální média.

V uplynulých letech se kryptoměnová komunita snažila o masové přijetí této technologie se zatím malým úspěchem na scéně finančních transakcí. S nápadem a implementací projektu Lite.IM může být tato sféra o krok blíže k potřebnému pochopení kryptoměn širokým spektrem uživatelů.

Lite.IM je služba poskytující Litecoin peněženku ve formě SMS, ale i v komunikačním nástroji Telegram. Na těchto platformách si již služba získala svoji popularitu a tak se tým projektu rozhodl přidat do svého portfolia podporovaných nástrojů i Facebook Messenger. Podobné zprávy vždy vyvolají v Litecoin komunitě velkou radost, kterou neskrývá ani CTO projektu Michael Rodriguez.

„Toto je fakt velká a skvělá zpráva. Díky našemu projektu je LTC první kryptoměna na Facebooku. To otevírá dveře k dvoumiliardové uživatelské základně po celém světě! Pro nás je to jen začátek, neboť máme před sebou velké plány,“ vyjádřil se Michael Rodriguez na margo spuštění podpory pro Messenger.

CTO mluvil tento rok i na Litecoin Summitu v San Franciscu, kde též poznamenal, jaké lehké bude v budoucnosti pro uživatele posílání a přijímání LTC. Ve své prezentaci řekl:

„Hlavním cílem je přivést LTC k lidem, kteří k němu přistupují pomocí bežných prostředků, možná i internet je jim cizí. Náš ekosystém umožní posilnění tohoto nového finančního sektoru na celém světě propojením každé sítě včetně telefonních čísel prostřednictvím SMS a USSD a lidí s omezeným přístupem k technologiím či internetu. Namísto toho, abyste museli znát něčí LTC adresu, která je dost těžkopádná, můžete poslat Litecoiny s využitím telefonního čísla anebo e-mailové adresy.“

Jak začít

  1. Uživatelé, kteří chtějí vyzkoušet službu, potřebují začít konverzaci s Lite.IM botem pomocí odkazu m.me/lite.im.
  2. Po zahájení konverzace je uživatel požádaný o registraci a přijetí podmínek používání.
  3. Po registraci budete vyzváni na zadání primární e-mailové adresy.
  4. Jakmile se to stane, budete požádáni o vaše telefonní číslo v tomto formátu: +[kód země] [číslo].
  5. Služba vám potom zašle SMS kód, který je třeba potvrdit.
  6. Po potvrzení kódu budete vyzváni na zadání bezpečného hesla pro váš účet Lite.IM.
  7. Následně obdržíte adresu peněženky LTC.
  8. Nyní máte všechno nastavené na odesílání a přijímání LTC přímo v Messengeru.
  9. Aplikace nabízí i zobrazení vašeho zůstatku v LTC a znovuzobrazení LTC adresy pro potřebu jejího zkopírování či QR kód.

Rozhovor s Lite.IM botem v Messengeru. (Možnosti vám nabídne automaticky, psát nemusíte nic.)

Vyzkoušeli jsme

Službu již v redakci známe delší dobu a na Telegramu ji i používáme. Hned jsme však vyzkoušeli též její Messenger verzi a funguje skutečně skvěle. LTC má všeobecně rychlý blockchain, takže jsme měli prostředky na účtě za méně než 2 minuty. Odeslat je následně můžete rodině či přátelům pomocí e-mailu, telefonního čísla, anebo klasicky přes Litecoin adresu.

Trochu nám chybí možnost poslat LTC přímo přátelům  na Facebooku, ale to se může do budoucna změnit.

Jaký to může mít dopad na kryptosféru?

Můžeme říci, že Lite.IM je první  úspěšnou kryptoměnovou peněženkou se souhlasem od společnosti Facebook. Lite.IM by tak mohl způsobit opravdu obrovský nárůst zájmu o LTC a kryptoměny jako takové.

Do dnešního dne neexistují žádné služby zprostředkující kryptoměnové transakce Facebooku nebo jiných masových sociálních médií. Situace by se mohla změnit právě díky této nové službě. Rovněž může spuštění Lite.IM v Messengeru znázorňovat pozitivní postoj samotného Facebooku vůči kryptoměnám.

Všechno nejlepší! Litecoin slaví sedmé narozeniny

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk