Aktuality, Altcoiny, Litecoin

Litecoin: 3 důvody k optimismu

Zatímco tento rok je pro všechny kryptoměny opravdu náročný, Litecoin byl tímto nepříznivým trendem zasažen pravděpodobně nejvíce. Litecoin (LTC) ztratil více než 75 % z rekordní hodnoty $375. Tato „stříbrná kryptoměna“ se už několik měsíců nachází ve výprodeji. Nicméně existují důvody k optimismu.

Markantní pokles LTC hodnoty je zapříčiněn několika faktory. Obecným  negativním vývojem kryptoměnového trhu. Také do určité míry poškodil LTC i neúspěšný projekt Litepay. Koncem února nadace Litecoin uvedla spuštění projektu Litepay, který měl umožnit jednoduché platby LTC u tradičních obchodníků a prodejců. V té době trh již začal podstupovat korekci, ale díky Litepay novinkám se čekalo, že po jeho spuštění LTC získá na hodnotě. Avšak nadace Litecoin selhala tím, že projekt Litepay odevzdala do rukou lidí, kteří ho nedokázali zrealizovat.

Charlie Lee, zakladatel LTC a jedna z nejpřednějších osobností v kryptosféře, se oficiálně omluvil za vytvoření nadšení kolem projektu, který nebyl dotažen do konce. Toto způsobilo škodu na reputaci, která zrychlila pád LTC. Nicméně netřeba zoufat, budoucnost LTC je optimistická a my Vám přinášíme 3 důvody, proč by měli investoři zvážit investici do LTC.

1. Hodnota LTC je značně podhodnocena

Držitelé výrazně snížili množství LTC, které drží. Mnoho investorů své LTC přelilo do jiných kryptoměn nebo v panice prodali pod cenou. Toto potlačilo cenu LTC směrem dolů do takové míry, že se momentálně nachází na úrovni, kterou můžeme označit jakovýprodejní cena“. Podle více analýz, včetně analýzy od brokerské společnosti eToro, je LTC momentálně silně podhodnocen a cena za LTC pod $100 se považuje za výprodej.

2. Charlie Lee bude tlačit cenu LTC nahoru

Unavený z obviňování za prudký pád ceny LTC, Charlie Lee reagoval, že stále trvá na svých plánech potlačit cenu Litecoinu na úroveň $400. Tato iniciativa ze strany Charlieho není jen o úspěšnosti kryptoměny, kterou vytvořil, ale i o napravení reputace, která byla poškozena fiaskem kolem Litepay.

Ve svém příspěvku na soc. síti Twitter Charlie uvedl: „Snažím se ze všech sil potlačit LTC na úroveň $400, aby lidé jako vy na mě přestali útočit. Kdo opustil LTC ?!“

Přestože nepřiblížil způsob, jakým to chce Charlie dosáhnout, vzpomíná, že poselství a cíl nadace Litecoin je prosazovat platformu pro dobro společnosti a ne pro vysoké ceny LTC.

Příklady jako nedávné partnerství, které nadace Litecoin navázala s TokenPay, bankou se sídlem v Německu, naznačují, že Charlie Lee má plán na utvrzení pozice Litecoinu prostřednictvím obecné adopce. Tento krok pomůže platformě vytvářet a dodávat kryptoobchodní řešení, jako je obchodní zpracování, debetní karty a mnoho dalších inovativních řešení. Vzhledem k méně příznivé zkušenosti nadace Litecoin s Litepay a Mastercard, toto partnerství má smysl a mělo by pomoci společnosti Litecoin znovu získat důvěryhodnost.

Přečtěte si: Charlie Lee: „Litecoin může být efektivní side chain pro Bitcoin Lightning Network!“

3. LTC Futures kontrakty

LTC Futures budou zavedeny na Crypto Facilities, kryptoměnové Futures obchodní platformě se sídlem v UK. Spuštění LTC Futures je opravdu dobrá zpráva, protože  umožní institucionálním investorům dostat se do Litecoin ekosystému. Crypto Facilities uvedlo, že zavedení LTC Futures není náhodné, ale že existuje skutečně silná a jasná poptávka po tomto produktu ze strany jejich klientů.

Charlie Lee s Crypto Facilities souhlasí: „Ukazuje se, že existuje seriózní zájem o dlouhodobé investice do LTC jako obchodovatelné komodity. To by mělo přinést nový kapitál do kryptoměnového trhu zaměřeného na LTC, což následně zvýší i úroveň likvidity této kryptoměny“.

Závěr

Navzdory negativnímu kryptoměnovému vývoji na trhu, Litecoin zůstává stále jednou z nejpopulárnějších kryptoměn. Tři body, které jsme v článku uvedli, jsou důvodem k optimismu. Navíc Litecoin má opravdu silnou základnu fanoušků, což dokazuje i neúspěšný pokus o forknutí LitecoinuS přihlédnutím na tato fakta, Litecoin patří mezi kryptoměny, které si určitě zaslouží pozornost investorů a kryptofanoušků.

Článek vyjadřuje názor autora a neslouží jako finanční poradenství. Neinvestujte více, než si můžete dovolit ztratit.

Pokud již nechcete, aby Vám unikaly novinky ze světa kryptoměn v českém jazyce, dejte like na naši facebookovou stránku.  

Zdroj: cryptonewmedia.press

1 Komentář

  1. Dominik O.

    já za tu dobu co jsem na litecoinu tak jsem zatím nezažil extrémní minus, takže se hodlám dokud to vesměs vynáší se ho držet

Odpovědět

Téma od: Anders Norén