Nyní můžete snadno a bezpečně odesílat, přijímat a spravovat Vaše Bitcoiny i přímo z populárních platforem na odesílání zpráv, jakými jsou Facebook Messenger či Telegram. Bitcoin je další podporovanou měnou na platformě Lite.IM. Ta již aktuálně podporuje známé měny jako Litecoin (LTC) a Ether (ETH), které byly přidány v průběhu tohoto roku.

Lite.IM už možná znáte. Jedná se o projekt týmu Zulu Republic, který se zaměřuje na integraci kryptoměnových peněženek do oblíbených messaging aplikací. Podle jejich slov to má urychlit kryptorevoluci a masovou adopci kryptoměn. Uživatelé z USA a Kanady mohou takové odesílání a přijímání zmíněných kryptoměn využít i formou SMS.

Lite.IM je plnohodnotná, tzv. konverzační kryptoměnová peněženka postavená na jednoduché používání v instant messaging aplikacích a SMS. Uživatelé mají po registraci možnost vytvářet peněženky, odesílat a přijímat kryptoměny a kontrolovat jejich bilanci a historii transakcí. Vše přes jednoduchou sadu příkazů.

Přečtěte si také o  podpoře Litecoinu (LTC) v Messengeru. V článku najdete i návod jak začít:

Litecoin (LTC) odteď můžete posílat a přijímat přes Facebook Messenger!

Jak to celé funguje?

Zejména s příchodem aplikace Telegram se zvýšil příliv tzv. konverzačních botů. Jedná se o program, který má předdefinovanou sadu příkazů a sadu odpovědí. Pomocí příkazů se bota ptáte na otázky, na které Vám ihned odpovídá.

Podobní boti se používají při řešení většinou technických problémů a odstraňují potřebu fyzického support týmu. Telegram a později i Facebook Messenger (či WhatsApp, Slack, Discord, apod.) výrazně zjednodušily proces tvorby takových botů. Vývojáři se této možnosti ihned chopili a vytvořili boty téměř na všechno. Přímo ze své messaging aplikace tak zjistíte počasí, aktuální zprávy, ceny zboží, programy kin nebo i zůstatek na své Bitcoinové peněžence.

Při každé nové aktualizaci se Lite.IM stává stále více uživatelsky přívětivou  kryptoměnovou službou, která nás přibližuje ke zvýšení adopce této technologie. Nejznámější a největší kryptoměnu, jakou Bitcoin nepochybně je, tak přinášejí k 2.5 miliardám uživatelů Facebooku a Telegramu. Nemluvě o těch, kteří nemají spolehlivý přístup k Internetu. Ti nyní mohou spravovat Bitcoin prostřednictvím SMS zpráv.

Bezpečnost a soukromí na prvním místě

Lite.IM klade zvýšený důraz i na bezpečnost a soukromí:

Nikdy neuchováváme záznamy z chatu a dokonce bráníme přístup třetím stranám jako Facebook k Vašim nejcitlivějším údajům pomocí bezpečného hesla. Bez ohledu na to, kterou aplikaci nebo měnu používáte, Vaše soukromé klíče jsou zabezpečeny pokročilým RSA, což znamená, že nikdo jiný nebude mít přístup k Vašim finančním prostředkům.

Privátní klíče uživatele jsou zašifrovány pomocí RSA algoritmu a hesla, které si sám uživatel zvolí. Následně se ukládá pouze zašifrovaná hodnota, kterou lze dešifrovat pouze pomocí hesla uživatele. Nikdy neukládáme hesla či autentizační tokeny  jakéhokoli druhu a nikdy neukládáme nezašifrovanou verzi citlivých údajů uživatele. Prostředky uživatelů jsou tak zabezpečeny i v případě, že by byly naše servery napadeny.

Facebook hledá blockchainové vývojáře ve velkém. Diskutuje se o spuštění vlastní kryptoměny!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: medium.com/zulurepublic