Únik dat z kryptoměnových burz hovoří o tom, že kybernetické útoky se za loni zvýšily více než čtyřnásobně.

Podle výzkumu společnosti Group-IB sídlící v Moskvě, která se zajímá o informační bezpečnost, počet napadených účtů uživatelů kryptoměn v roce 2017 vzrostl o 369 %, což ukazuje slabší informační bezpečnost v souvislosti s rostoucím zájmem o kryptoměny.

V ,,závratném závěru“, jak ho definuje společnost, žádná platná kryptoměnová platforma není schopna zajistit absolutní bezpečnost svým uživatelům. Uniklé údaje souvisejí s chybami ve zdrojovém kódu, útoky typu phishing, neoprávněným přístupem k databázím uživatelů a slabými stránkami spojenými se skladováním a stažením finančních prostředků.

Můžete si přečíst: 7 nejčastějších kryptopodvodů a jak se jim vyhnout

narušení dat dochází, protože platformy věnují jen málo pozornosti informační bezpečnosti a ochraně kryptoměn. To je důvod, proč nejméně pět z devatenácti zkoumaných trhů utrpělo útoky, včetně Bithump, BitfinexBitstampPoloniex,  HitBTC a pravděpodobně Huobi, podle výzkumu, ve kterém Group-IB prošetřila  720 napadených uživatelských účtů pomocí funkce Threat Intelligence.

,,Kryptoměnový průmysl není připraven bránit se a chránit své uživatele,“ tvrdí režisér skupiny pro speciální projekty Ruslan Yusufov.

Prvními třemi zeměmi z hlediska podvodných aktivit jsou USA, Rusko a Čína, po kterých následuje Indonésie a Německo. Především jedna třetina obětí má sídlo ve Spojených státech.

Většina škodlivých programů používaných na hackování uživatelských účtů se nachází v USA (56 %), za tímto státem následuje Nizozemsko (21,5%).

Výzkumní pracovníci Group-IB zaznamenali v lednu 2018 nárůst počtu kybernetických útoků. Jejich počet  narostl o 689 %  z měsíčního průměru v roce 2017 a podle Yusufova bude tato tendence pokračovat i během roku 2018. Zdůraznil, že na to, aby se tato situace napravila, všechny zainteresované strany  musí přijmout okamžitá opatření.

Kryptoburzy a uživatelé jsou vyzýváni, aby zavedly dvoufaktorovou autentifikaci během svých operací, prováděly pravidelné bezpečnostní kontroly a  přidělovaly finanční prostředky na to, aby jejich uživatelé byli co nejvíce chráněni. V případě uživatelů skupina Group-IB doporučuje, aby při výběru svých hesel věnovali dostatečnou pozornost, vyhýbali se veřejným sítím Wi-Fi a dbali na to, jaké stopy zanechávají na sociálních médiích.

Budeme rádi, když nás podpoříte „lajkem“ na naší české facebookové stránce.

Zdroj: cryptovest.com