Ať už berete kryptoměny jako investici, budoucnost monetárního systému nebo jako své hobby, určitě chcete své mince držet v bezpečí. Existuje mnoho typů peněženek (blíže o základních typech peněženek se dočtete zde). Každá se svými výhodami i nevýhodami. Nejbezpečnější jsou však jednoznačně hardwarové peněženky. Nicméně časy, kdy na trhu existovala jedna hardwarová kryptoměnová peněženka či dvě, jsou již dávno za námi. Která je tedy nejvhodnější právě pro Vás?

Počet hardwarových peněženek se v posledních letech rozrostl. Spotřebitelé dnes mají bezprecedentní výběr hardwarových peněženek, pomocí kterých si mohou zabezpečit své Bitcoiny nebo altcoiny. Přestože trhu dlouhodobě dominují hardwarové peněženky Ledger a Trezor, na výběr jsou i další zařízení. Pokud však jste právě ve stádiu hledání té nejlepší pro Vaše potřeby, čtete ten správný článek.

Přečtěte si: Jak funguje kryptoměnová peněženka?

1) Nejlepší multi-kryptoměnová peněženka: Ledger Nano S

Žádná jiná hardwarová peněženka se nedá srovnat se spolehlivou peněženkou  Ledger Nano S,  co se týče kompatibility s více kryptoměnami. Francouzský výrobce neustále přidává nové mince. Nyní budou nové kryptoměny a informace o pracích na jejich implementaci publikované pravidelně první úterý každý měsíc. Zahajovací vydání #FirstTuesdayCrypto přidalo kryptoměny jako PoA, Icon,  Vechain, Wanchain, Ontology, Kowala, Particl a RSK. Kromě podpory ERC20 tokenů, je Ledger Nano S charakteristický právě se neustále zvětšujícím portfoliem podporovaných kryptoměn. Pokud držíte rozmanité portfolio mincí a přejete si je uložit na jedno zařízení, Nano S je Vaše nejlepší volba. Seznam všem kryptoměn, které Ledger Nano S momentálně podporuje, naleznete zde.

Ledger Nano S vyniká množstvím kryptoměn, které podporuje.

Stránka výrobce: ledger.com

2) Nejlepší přenosná peněženka: Coolwallet S

Coolwallet S je dostatečně malý a se správným designem, abyste jej mohli vložit do své reálné fyzické peněženky spolu s Vašimi kreditními kartamiPojem kryptoměnová peněženka tak dostává zcela nový rozměr. Coolwallet S vyniká  moderním a minimalistický designem. Umožňuje jednoduše kontrolovat bilanci kryptoměn nebo provádět transakce, kdekoli se nacházíte. Coolwallet S momentálně podporuje kryptoměny BTC, BCH, ETH, LTC a XRP. Peněženka funguje pomocí mobilní aplikace Coolbitx přes Bluetooth. To zcela eliminuje potřebu stolního počítače nebo nošení kabelů. Jeho štíhlý profil a jednoduché ovládání pomocí mobilu je jeho výhodou. To dělá Coolwallet S to nejlepší z hlavních hardwarových zařízení pro využití kryptoměn v každodenním životě.

Coolwallet S můžete jednoduše vložit do své peněženky.

Stránka výrobce: coolwallet.io

3) Nejbezpečnější hardwarová kryptoměnová peněženka – Trezor Model T

Všechny hardwarové peněženky, které jsou zde uvedeny, jsou vysoce bezpečné. Pokud se používají správně, ochrání Vás před běžnými i sofistikovanějšími útoky. Je proto obtížné říci kategoricky, že jedno konkrétní zařízení je bezpečnější než jiné. Co však lze s jistotou konstatovat je to, že nový Model T od společnosti Trezor přináší působivou škálu bezpečnostních funkcí. A to včetně bootloaderu chráněného proti zápisu, který ověřuje podpis firmwaru a podporu přístupu BIP39. Za zmínku jistě stojí i fakt, že Trezor je vyvíjen českou firmou SatoshiLabs. Pokud jste paranoidní ohledně svých kryptoměn, nebo jen mimořádně opatrná osoba, Trezor Model T bude právě pro Vás. Seznam kryptoměn, které tato kryptoměnová peněženka podporuje, naleznete zde.

Trezor Model T od české společnosti SatoshiLabs poskytuje extra úroveň ochrany.

Stránka výrobce: trezor.io

4) Nejjednodušší kryptoměnová peněženka: Keepkey

Hardwarová peněženka Keepkey je opravdu jednoduchá. Funguje přímo po vybalení z krabice. Je také dostatečně robustní na to, aby zvládla většinu nástrah, které má běžný život pro elektroniku připravené. Jeho úhlová konstrukce je sice pěkná, ale méně příjemná na držení než například u Coolwallet S. Keepkey nabízí všechny základní vlastnosti hardwarové peněženky. Tudíž je méně komplikovaná než Ledger Nano S. A právě v tom tkví síla Keepkey. Ledger Nano S může být náchylný k problémům s připojením, v závislosti na desktopovém zařízení a typu peněženky, kterou používáte. Keepkey provede každý požadavek napoprvé. Momentálně Keepkey podporuje BTC, BCH, ETH, LTC, DOGE, DASH a ERC20  Keepkey má také možnost integrace se službou společnosti Shapeshift. Tedy dokáže jednoduše zaměňovat Vaše kryptoměny.

Keepkey se vyznačuje jednoduchostí.

Stránka výrobce: keepkey.com

Závěr

Nezapomeňte, že bezpečnost Vašich kryptoměn v první řadě závisí na Vás. To zahrnuje například i uchování hesla pro obnovení (recovery seed) na velmi bezpečném místě. Ledger, Trezor, Keepkey a Coolwallet nejsou jedinými hardwarovými peněženkami. Tato zařízení ale pokrývají většinu základních potřeb a stanoví normy, kterým se ostatní výrobci snaží přiblížit.

V článku jsou použity affiliate odkazy. Jejich použitím podpoříte KryptoPortal. Děkujeme.

Pokud již nechcete, aby Vám unikaly novinky ze světa kryptoměn v českém jazyce, dejte like na naši facebookovou stránku