Je skvělé, kam až se dokázal průmysl kryptoměn dostat za jednu dekádu. V této chvíli je přes jeden tisíc kryptoměn zalistovaných na burzách. Jelikož tato aktiva fungují decentralizovaně, mají mnoho využití. Pojďme se podívat, které průmysly již využívají digitální měny.

Cestovní ruch

Cestování je jeden z nejrychleji se rozvíjejících průmyslů na světě. Díky zvyšujícímu se trendu statistiky hovoří jasně – máme se finančně lépe a lépe. Některé společnosti, jako je Cheapair.com, akceptovaly Bitcoin, za který si již od roku 2013 můžete pořídit letenky, rezervovat hotely, pronajmout auto anebo koupit lístek na plavbu lodí.

Cestujte po svete, plaťte kryptomenami

Trh s nemovitostmi

Blockchainová technologie umožnila kupovat nemovitosti v kryptoměnách. Toho využily americké společnosti Propy a MyCOINreality. Ovšem ani Česká republika není pozadu. U nás si svůj byt či dům můžete zakoupit v Bitcoinech přes realitní kancelář HomeHunters.cz.

Jaroslav Kováč v roce 2017 zprovoznil HomeHunters a pro redakci finance.cz poznamenal:

Bitcoin, Litecoin a další jsou budoucnost světových financí. A byla by škoda neumožnit lidem tuto formu peněz již dnes využít ve hmotném světě.“

Sociální média

Sociální média dnes slouží nejen na chat s přáteli, ale i na rozvoj podnikání a reklamy. Dnes se dá díky těmto sítím velmi slušně vydělat jakožto social media manager, aj.

A protože toto odvětví je v dnešní době jedno z nejsilnějších, nebojí se zkoušet nové technologie. A tak není divu, že mnoho sociálních sítí si osvojilo blockchainovou technologii a propojují mezi sebou umělce a lidi se specializovanými dovednostmi a talenty s těmi, kteří o toto mají zájem.

Transakce skrze tato média jsou prováděny v kryptoměnách. Mezi ty nejznámější patří například Sociall, Steemit, Sola, Mithril anebo JET8.

Vzdělání

Mnoho světových univerzit nechce propásnout dobu (na rozdíl od našich českých) a nabízí studentům možnost splácet své univerzitní poplatky a půjčky v Bitcoinech. Mezi ně patří univerzity na Kypru, ve Švýcarsku, USA a Německu.

Rizikový kapitál

V současné době je trh až zaplaven všemožnými startupy. Lidé jsou ambiciózní a chtějí podnikat – i když občas se jim to nepovede. Své nápady podporují čím dál častěji z finančních prostředků v kryptoměnách. Lighthouse je jeden z příkladů, jehož spuštění bylo možné za pomocí finančních investic v Bitcoinech.

Fast Food restaurace

Někteří významní hráči na poli fast foodů akceptují kryptoměny jako způsob platby, jmenovitě například Subway. PizzaForCoin je společnost, která akceptuje až 50 typů kryptoměn.

Automobilový průmysl

Je samozřejmé, že ani automobilový průmysl nezůstane pozadu. Údajně byly luxusní automobily Tesla model S a Lamborghini Veloce prodány za Bitcoiny.

Porsche zvyšuje investice do nových technologií se zaměřením na blockchain projekty

Retail

V maloobchodním průmyslu najdeme mnoho silných hráčů na poli online portálů, kteří akceptují kryptoměny – v drtivé většině pouze Bitcoin. Z amerických je to například Overstock, eGifter anebo Newegg.

Co je ale mnohem zajímavější. Náš malý český rybníček má nejvyšší míru založených e-shopů (dle nejnovějších statistik od Heureky je to 47,OOO e-shopů), a proto není divu, že se někteří snaží tuto zvyšující popularitu u českých občanů využít v rámci konkurenčních výhod.

Až 1000 českých e-shopů přijímá platbu v Bitcoinech. Známým průkopníkem a milovníkem nových výzev je Alza.cz. Další stránky, kde můžete platit v Bitcoinech, jsou například: Gourmetkava.cz, Sluchatka.net, Supernakup.com, Vemzu.cz a další.

Zelená ekonomika

Některé společnosti pracující v odvětví čisté energie, jako je Brooklyn Microgrid, umožňují a vedou uživatele k přechodu od energie na bázi uhlíku k energii založené na sluneční energii začleněním kryptotransakcí do svých podniků.

Lidé na Sibiři využívají těžbu kryptoměn k vyhřívání svých domů

Digital Publishing

Digitální vydavatelé a inzerenti se rozhodli pro kryptoměny, aby zvýšili relevanci mezi mainstreamovým publikem.

Charity

Blockchainová technologie a kryptoměny mohou být použity k boji proti korupci a dalším nelegálním aktivitám, proti kterým charity bojují. Světový potravinový program (WFP) je příkladem, kdy blockchain je využit na distribuci peněz hladovým.

UNICEF spouští inovativní projekt. Volá po hráčích, aby těžili ETH pro syrské děti

Umění

Umělec nyní může přímo jednat s potenciálním kupujícím a patronem pomocí krypto-podporovaných platforem, které jim umožňují prodávat nebo kupovat zboží související s uměním.

Gaming

Samozřejmě jsme nemohli vynechat gaming svět. Ten je rovněž velmi značnou měrou zainteresovaný do kryptoměn a právě ty dávají herním developerům úplně nové možnosti. Projekt ORB je dobrým příkladem hry, který umožňuje hráči převést jeho herní peníze do jiných aktiv (včetně kryptoměn) a potom je vyměnit za fiat peníze.

Zdroj: dailyhodl.com