Uživatelé známé messaging aplikace WhatsApp mohou od nynějška posílat a přijímat bitcoin (BTC), litecoin (LTC) a ether (ETH). Umožnil to bot společnosti Zulu, Lite.IM. Tento počin se tak snaží o zjednodušení kryptoměnových transakcí a jejich přenesení do prostředí, které uživatelé již dobře znají.

Po přidání bota do vašeho WhatsApp rozhraní stačí už jen jednoduše postupovat podle instrukcí na obrazovce. Na výběr je samozřejmě odesílání a přijímání kryptoměn, zobrazení zůstatků na jednotlivých účtech, ale i možnost exportovat privátní klíče. Zulu také představila odměňovací program, kde mohou uživatelé vydělat kryptoměny za pozvání svých přátel do služby Lite.IM. Začít můžete i použitím tohoto odkazu.

Rozhraní Lite.IM WhatsApp bota v desktopové verzi

 

Tým také zmínil, že pracuje i na využití Bitcoin Lightning Network, stále se vyvíjejícího škálovacího řešení.

Aplikace Lite.IM však nejsou vůbec ničím novým. Stejnou možnost na posílání a správu kryptoměn prostřednictvím svého messaging klienta mají i uživatelé  Messengeru, Telegramu, nebo jednoduše přes SMS.

Lite.IM přináší Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Zavedení kryptoměn na sociální platformy je považováno za klíčový krok v úsilí o jejich masové přijetí. Facebook o tom ví své, protože pod tuto platformu patří právě aplikace WhatsApp, Instagram a Messenger. Tyto aplikace denně používá více než miliarda lidí na celém světě. Rovněž se předpokládá, že Facebook ještě v průběhu tohoto roku zveřejní svou kryptoměnovou vizi, případně už i konkrétní plány vývoje do budoucna.

Možnost jednoduché práce s kryptoměnami mezi přáteli by mohla skutečně posunout trh směrem nahoru.

20. týden 2019: Přehled kryptoměnových zpráv, událostí a zajímavostí

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: bitcoinist.com