Za posledních 24 hodin (od 5. prosince) padla cena Bitcoinu (BTC) o přibližně 3.3 % z $3,913 na $3,740. V 6 hodin ráno však začala hodnota BTC jemně růst a sahat na cenu $3,875, ale aktuálně znovu klesá a pohybuje se na úrovni $3,750. Představuje hranice $3,000 pro BTC neodvratnou blízkou budoucnost?

Vývoj ceny BTC za posledních 24 hodin. Zdroj: coinmarketcap.com 

Altcoiny následují klesající trend BTC

Ostatní hlavní kryptoměny jako Ethereum (ETH) nebo Stellar (XLM) klesly za poslední dva dny o více než 10 %. Cena ETH klesla ze $112 na $99.72, zatímco cena XLM spadla z $0.15 na $0.132.

Kryptoměnový trh jako takový za posledních 12 hodin ztratil na své hodnotě přibližně $6 miliard. Důvodem je pokles cen kryptoměn v průměru 10 % až 20 % oproti americkému dolaru.

Waves, Maker, Aion, Chainlink a Theta si vedly výrazně lépe než většina ERC-20 tokenů s malou tržní kapitalizací a zaznamenaly prudké prodeje během dne.

Spadne cena BTC až na hranici $3,000?

25. listopadu se cena BTC dostala na své letošní minimum $3,456. Bylo to v době, kdy negativní vývoj na trhu nabral na své síle a způsobil největší pokles trhu za rok 2018.

Prominentní kryptoanalytik Willy Woo se v říjnu vyjádřil, že dominantní kryptoměna pravděpodobně dosáhne svého dna do konce druhého kvartálu 2019.

Woo v té době řekl:

„Při pohledu na aktuální situaci očekávám časový rozvrh pro dosažení dna kolem druhého kvartálu 2019. Teprve pak začneme skutečnou akumulaci a jen potom začne dlouhá cesta nahoru.“

Pokud vezmeme v úvahu aktuální objemy BTC a intenzitu klesajícího trendu BTC za poslední dva týdny, pád na novoroční minimum ceny v rozsahu $3,000 až $3,400 se nezdá být až tak nereálný.

ČTĚTE TAKÉ: 

7 zemí EU se spojilo pro podporu blockchainu. Co to znamená pro kryptoměny?

Pokud cena BTC padá rychle kvůli výrazným přívalům denních objemů, můžeme říci, že takový pokles byl způsoben vstupem nových medvědích traderů na trh. BTC a ostatní hlavní kryptoměny však od poloviny listopadu padají volným pádem s nízkými denními objemy obchodování.

Například 6. prosince cena BTC klesla přibližně o 4 % za den. Jeho denní objem aktuálně klesl z cca $6 miliard na $5.3 miliardy.

Někteří techničtí analytici včetně DonAlta řekli, že podpůrný level pro BTC není dostatečné silný, a pokud cena bude pokračovat v klesání, pád pod hranici $3,000 by mohl být další metou pro BTC.

DonAlt řekl:

„Nevypadá to velmi dobře. BTC se potřebuje rychle vrátit na podpůrný level. Očekávám, že se BTC dostane na předchozí minima. Pokud se však tak nestane, očekávám pokles až na $2,900.“

Co čeká kryptoměnový trh?

Z předchozích zkušeností se kryptoměnový trh v krátkodobém horizontu může začít zotavovat ze svých nízkých cen. Pokud se však kryptoměny s velkou tržní kapitalizací během prosince nedokážou dostat na důležité cenové hranice, BTC se s největší pravděpodobností bude pohybovat v rozmezí $3,000 až $4,000.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ccn.com