Listopadová kryptoměnová recese pokračuje. Za posledních 24 hodin kryptoměnový trh ztratil $4 miliardy. Nejsilnější kryptoměny vykazují denní ztráty v rozmezí 1 až 4 %. Avšak některé menší kryptoměny zaznamenaly neočekávaně vysoký růst.

Basic Attention Token (BAT) roste

Zatímco velké kryptoměny zaznamenávaly nemalé ztráty, Basic Attention Token (BAT), nativní kryptoměna Brave Browserzvýšil svou hodnotu z $0.16 na $0.177,  což je o přibližně 6.5 %.

Od počátku současné recese trhu klesla cena tohoto tokenu o více než 56 %. Nicméně pokud vezmeme v potaz prudký růst ceny BAT tokenu během zalistování na populární kryptoměnovou burzu Coinbase, který z velké části současný pokles trhu vyrovnal, tato kryptoměna si momentálně vůči Bitcoinu i dolaru vede obzvlášť dobře.

Důvodů, proč si některé kryptoměny vedou tak dobře, je hned několik. Zaprvé, kryptoměny s malou tržní kapitalizací jsou mimořádně oversold  (prodávané ve vysoké míře). Zadruhé, způsobuje to i nedávné varování od Americké komise pro cenné papíry (SEC) vůči ICO (Initial Coin Offering – počáteční nabídka mincí) projektům.

Basic Attention Token (BAT) vykazuje největší růst za posledních 24 hodin. 0x (ZRX), který je spolu s BAT zalistován na Coinbase, taktéž roste.

Burzy jako Coinbase mají přísná pravidla co se týče přidávání nových aktiv. Kryptoměny jako Brave Attention Token (BAT) a 0x (ZRX) splňují kritéria SEC pro aktiva, která nejsou typu cenný papír, a proto v současnosti splňují stávající nařízení SEC. To znamená, že tradiční investoři ze Spojených států mají větší důvěru pro  investování do těchto kryptoměn. Představitelé společnosti Coinbase v květnu uvedli, že plánované kryptoměny (Zcash, Stellar, Cardano, ZRX a BAT) přidají pouze, pokud si budou jisti, že splňují všechna nařízení od SEC.

Koordinátorka oddělení SEC Enforcement Officer Stephanie Avakianová na konferenci asociace investičních poradců ve Washingtonu D.C. avizovala, že SEC plánuje zakročit proti desítkám ICO projektů, které jsou považovány za cenné papíry a nesplňují podmínky.

ČTĚTE TAKÉ: Coinbase zkoumá možnosti přidání 5 kryptoměn na svou platformu

Situace na trhu

Kryptoměnové tokeny jsou masivně vyprodávány a trh tak zažívá oversold podmínky. Pokud si Bitcoin (BTC) dokáže udržet sílu a pohybovat se v rozsahu od $4,000 do $4,500, trh by se mohl přehoupnout do několikaměsíční konsolidace.

Pokud však BTC klesne pod hranici $4,000, čehož se mnozí investoři obávají, bude nepravděpodobné, že tento rok ještě zažijeme prudký růst. Nejbližší dny budeme pravděpodobně svědky pokračujícího klesání téměř všech kryptoměn.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk