Začátek druhé poloviny roku 2019 se nesl ve znamení dlouho očekávaného růstu kryptoměnového trhu. Spolu s ním se mezi investory a kryptofanoušky vrátila i dávka optimismu. Mnoho kryptoměnových projektů čeká kritické období a s ním se v nejbližších týdnech očekává i několik podstatných oznámení. Ty nejpodstatnější červencové kryptoměnové novinky vám přiblížíme v článku.

Celer Network (CELR) spustí mainnet

Ambiciózní projekt Celer Network, jednoduchá a bezpečná platforma zaměřená na transakce mimo řetězce (off-chain) nejen pro platební styk, oznámil spuštění mainnetu, které se uskuteční 8. července. Očekává se, že nová blockchainová síť bude představovat vhodné škálovatelné řešení typu druhé vrstvy (second-layer), které umožní rychlejší nasazení distribuovaných aplikací (DApps). CELR je známý tím, že je jedním z nejúspěšnějších IEO (Initial Exchange Offering, typ ICO organizovaný kryptoměnovou burzou) na Binance. CELR token se v době psaní článku pohyboval na úrovni $0.0179. Úspěšné spuštění mainnetu může potenciálně vytvořit zvýšený zájem o tuto kryptoměnu.

Mainnet a token swap QuarkChain

Další událostí, která se uskutečnila na konci června, bylo spuštění mainnetu pro  QuarkChain (QKC). Samotný token swap nastane tři měsíce po vydání mainnetu. Podle tvůrců projektu je QuarkChain flexibilní, škálovatelná a uživatelsky orientovaná blockchainová infrastruktura využívající technologii blockchain sharding.

Komodo rebranding

Další významnou událostí je rebranding populární kryptoměny zaměřené na anonymitu a soukromí Komodo (KMD). Tato kryptoměna s otevřeným zdrojovým kódem byla jedním z nejslibnějších projektů, ale po sérii problémů, které postihly mnohé související projekty, bylo Komodo do značné míry zapomenuto. Dne 15. července se Komodo podrobí úplnému rebrandingu a o den později uvede Antara Framework, open-source programovatelnou multiřetězcovou platformu. Uvedení Antara Framework bude doprovázeno masivními změnami v projektu včetně nového webu, zmiňovaného rebrandingu, nové vizuální identity, aktualizace whitepaperu a nového partnerského network programu. Tým stojící za KMD si od tohoto kroku slibuje restart a oživení zájmu o tento projekt.

Spuštění EOSFinex

Mezi další kryptoměnové novinky patří i spuštění burzy EOSFinex. 25. července se bude konat dlouho očekávaný start decentralizované burzy EOSFinex. Ta bude vysoce výkonná decentralizovaná platforma postavená na technologii EOS spadající pod společnost Bitfinex. Právě spuštění této burzy může být podstatným hnacím impulsem pro růst samotného EOSu. Nedávno byl vytvořen nový Tether stablecoin  na bázi EOSu (TET), který může zvýšit likviditu EOSFinexETHFinex, předchůdce EOSFinexu avšak na bázi Ethereum, je již na platformě Ethereum poháněn téměř 1.1 miliardou USDT.

Bakkt: Zkouška bitcoin futures

Pro mnohé nejočekávanější událost v červenci se týká bitcoinu (BTC) a Bakkt. Dne 22. července burza Bakkt podstoupí zkoušku procesu adopce a aktivity jejich BTC futures kontraktů. Výsledek této události může ovlivnit tržní cenu BTC.

Přinesou očekávaná Bitcoin ETF a Bakkt otočení trendu a nastartují růst kryptoměn?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: cryptovest.com