Malta, která nedávno přijala regulační legislativu týkající se blockchainu, kryptoměn a ICO ve snaze se stát krypto-přátelským „Blockchainovým ostrovem“, vítá jednu z největších kryptoměnových směnáren OKEx.

Burzy se stěhují na Maltu

Kryptoměnová směnárna Binance, která je největší světovou směnárnou podle objemu obchodování, také oznámila koncem března, že se plánuje přesunout na Maltu poté, co dostala varování od japonských regulačních orgánů.

 

Jako součást svého plánu přilákat obchodní aktivity související s blockchainem a kryptoměnami do své země, Malta v únoru vydala dokument s názvem „Malta – lídr v oblasti DLT regulací“ a také navrhla zřízení několika organizací na podporu regulace, jako například Malta Digital Innovation Authority Bill a the Virtual Currencies Bill.

OKEx ve své tiskové zprávě píše, že po setkání s maltskými regulačními orgány jsou přesvědčeni o přístupu maltské vlády a rozhodli se vytvořit nadaci pro další růst OKExu.

OKEx CEO Chris Lee uvedl: „Těšíme se na spolupráci s maltskou vládou, protože jde o naši budoucnost a s vládou sdílíme mnoho společných hodnot: nejdůležitější z nich je ochrana obchodníků a široké veřejnosti, dodržování norem týkajících se boje proti praní špinavých peněz, uznání inovace a důležitost dalšího vývoje v blockchainovém ekosystému.“

OKEx je druhá největší kryptoměnová směnárna podle CoinMarketCap, co se týče 24 hodinového obchodního objemu, které v současnosti představuje okolo 1.6 miliardy eur.

Zdroj: cointelegraph.com