Přední kryptoměnová burza se sídlem v USA, Coinbase, zalistovala do svého obchodního portfolia kryptoměnu 0x (ZRX). Tato iniciativa je vnímána jako historický moment pro Coinbase a uživatele této burzy, protože se jedná o první ERC-20 token na této platformě.

ERC-20 tokeny

ERC-20 tokeny jsou vyvinuty a používány výhradně na Ethereum blockchainu. Jednoduše řečeno, ERC-20 definuje společný seznam pravidel pro všechny tokeny používané v Ethereum síti, což znamená, že vývojář implementující nový token přesně ví, jak bude jeho token fungovat v rámci Ethereum ekosystému. Největší  výhodou ERC-20 je to, že usnadňuje vytváření nových tokenů, díky čemuž se tento standard a Ethereum blockchain stal populárním pro společnosti využívající ICO formu sbírání kapitálu.

Co je to ERC-20 a proč je pro Ethereum důležitý?

Ox nyní už i na Coinbase

Coinbase oznámila, že 0x (ZRX) je už podporován platformou Coinbase Pro. Obchodovat se však bude dát až poté, co token získá potřebnou likviditu. Spuštění obchodování Coinbase oznámí na svých webových stránkách i na iOS a Android aplikacích.

Společnost Coinbase rozdělila spuštění podpory ZRX na čtyři nezávislé etapy a to pro každý nový obchodní pár: ZRX/USD, ZRX/EUR a ZRX/BTC. Burza avizovala, že v současnosti nebude nabízet obchodní pár ZRX/GBP.

Coinbase v příspěvku na svém blogu uvedla, že v prvním stádiu implementace ZRX „transfer-only“ budou zákazníci schopni poslat ZRX na své účty v Coinbase Pro. Druhá etapa „post-only“ umožní zákazníkům uzavírat objednávky typu „limit order“. V následujících etapách „limit only“ a „full-trading“ bude spuštěno plné obchodování se všemi funkcemi.

Pokud byste se chtěli na burzu Coinbase zaregistrovat, využijte tento  doporučující link. Po registraci a nákupu kryptoměn za 100 USD (84 EUR) dostanete Vy i redakce KryptoPortal zdarma Bitcoin v hodnotě 10 USD. Získáte tak malý bonus a zároveň podpoříte KryptoPortal.

V červenci společnost Coinbase oznámila, že do svého obchodního portfolia zvažuje přidání pěti nových aktiv a to konkrétně: Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) a ZRX.

ZRX se tak stal první kryptoměnou z výše zmíněných, se kterou uživatelé už zanedlouho budou moci plně obchodovat na populární platformě.

ZRX na zprávy o zalistování zareagoval 30% růstem z $0.67 na $0.87. Následně došlo ke korekci. V současnosti ZRX kolísá okolo úrovně $0.734 s tržní kapitalizací $397,769,399.

ZRX na zprávy o zalistování na Coinbase zareagoval prudkým růstem (v grafu označeno červeným kruhem), po kterém přišla mírná korekce.