Před nedávnem jsme zveřejnili návod ve snaze pomoci Vám úspěšně se zaregistrovat na burze Binance a poslat si tam prostředky na nákup altcoinů. Další krok je pak samotný nákup Vámi zvolené kryptoměny. Zaplavili jste nás otázkami, jak postupovat při nákupu na Binance, a proto jsme pro Vás připravili pokračování, ve kterém se podíváme na zmíněný nákup.

Binance je kryptoměnová burza zaměřena zejména na čínský trh, ale používaná z celého světa. Každý den zaregistruje více než 200,000 nových uživatelů, a proto bývá často registrace nových členů zastavena. Je to obrovský nápor na server burzy, ale třeba poznamenat, že se s tím umí vypořádat. Určitě lepší než burza Kraken. Momentálně je registrace otevřená, tak pokud jste se ještě neregistrovali a máte zájem obchodovat jiné kryptoměny než jen Bitcoin, Ethereum či Litecoin, Binance je velmi dobrá volba.

Chcete-li podpořit KryptoPortal, na registraci můžete použít následující link.

Může se stát, že čas od času bude registrace opět zastavena, nebo bude počet nových registrací omezen. Pokud se tak stane a nemáte ještě účet, nezoufejte, a pokuste se registrovat později, například na další den.

Abyste mohli na Binance obchodovat, musíte tam mít pochopitelně založen účet. Verifikace do limitu 2 BTC není nutná, takže při menším objemu můžete začít obchodovat prakticky ihned po založení účtu. Bez dalších zbytečných řečí se pojďme vrhnout na nákup altcoinů.

Přihlášení

Po přihlášení se Vám jako první zobrazí stránka s Vaším profilem. Kliknutím na logo Binance v levém horním rohu se přesunete na hlavní stránku. Zde již vidíte všechny přístupné trhy a jejich měnové páry. Trh nebo market je v podstatě ta měna, za kterou nakupujete. Nejčastěji je to Bitcoin nebo Ethereum. Binance podporuje BNB, což je Binance Coin a USDT nebo-li Tether. Měnový pár je například IOTA / ETH a znamená, že za ETH nakupuji IOTU. Takových měnových párů má Binance více než 200 takže je z čeho vybírat.

Prostředí burzy Binance po přihlášení

Vyhledání kryptoměny, kterou chci nakoupit

Ze zkušeností se relativně nejlépe nakupuje za Ethereum. Transakce jsou většinou rychlé a mnohem levnější než v případě Bitcoinu. Ale je to jen na Vás, za kterou měnu budete raději nakupovat. Je třeba si vždy předem zkontrolovat, za jakou měnu se dá můj požadovaný altcoin nakoupit. To lze udělat pomocí funkce coinmarketcap.com, kde si vyhledám měnu, o kterou mám zájem a v záložce Markets vidím všechny dostupné burzy a měnové páry. V příkladu nakupujeme měnu IOTA za ETH.

coinmarketcap.com – markety a měnové páry pro IOTU

Klikneme na záložku „ETH Markets“ a pomocí vyhledávacího políčka mohu moji měnu vyhledat nebo ji mohu najít v seznamu všech nabízených měn za Ethereum.

Výběr ETH Markets a vyhledání měny

Pokud jsem svou měnu našel, jednoduše kliknu na tento řádek.

Obrazovka nákupu a prodeje

Pokud jste nováček nebo jste na takové altcoinové burze poprvé, určitě Vás tento pohled trochu vyděsil. Grafy a všude létají nějaké čísla. Vůbec však nemějte strach, uživatelské rozhraní Binance je velmi přehledné a je zde zobrazeno vše, co opravdu potřebujete.

Pro nákup Vás zajímá hlavně žlutě vyznačena část, v tomto případě „Buy IOTA“, uprostřed obrazovky.

Obrazovka nákupu a prodeje měny

Zde máte možnost zadat, kolik jednotek IOTA chcete koupit – políčko Amount a jednotkovou cenu v ETH, za kterou chcete IOTU nakoupit – políčko Price. ETH Balance v pravém rohu zobrazuje Váš ETH stav účtu. Chcete-li nakupovat IOTU například za polovinu Vašeho ETH, které na burze máte, stačí kliknout na tlačítko 50% . Tyto procentní tlačítka Vám mají jen usnadnit zadávání množství kryptoměny, o kterou máte zájem.

Samotný nákup

V našem příkladu provádíme nákup typu Limit Buy. Jedná se o nákup, při kterém my zadáváme, při jaké ceně chceme měnu nakoupit. Opakem je Market Buy, kdy nakupujeme za aktuální cenu stanovenou burzou.

Detail Buy sekce

My tedy nakupujeme 8 jednotek IOTA při ceně 0.00280436 ETH za kus. Výsledná částka nákupu – Total je 0.022 ETH. Klikneme na zelené tlačítko Buy IOTA.

Takto jsme provedli objednávku (resp. vytvořili příkaz na nákup ) na nákup Vámi zvolené měny – Order. Váše objednávka se nyní zobrazuje v sekci Open Orders. Zde se bude nacházet, dokud Vám někdo jiný není ochoten danou měnu prodat za Vámi stanovenou cenu.

Pomocí Limit Buy můžete kontrolovat cenu, za kterou chcete nakupovat. Čili řekněme, že chcete nakoupit, až pokud cena klesne na 0.0025 ETH za IOTU. Tuto Vaši očekávanou cenu zadáte do políčka Price, zvolíte kolik jednotek IOTA při této ceně chcete koupit a vytvoříte si na to objednávku. Samozřejmě, může se stát, že za Vámi zvolenou cenu Vám nikdo IOTU neprodá a objednávka bude v sekci čekajících objednávek trčet navždy. Tehdy můžete pomocí tlačítka Cancel zrušit objednávku a vytvořit novou objednávku s novou cenou.

Čekající objednávka na nákup IOTA

Zpracování nákupního příkazu

V levé části obrazovky vidíte dvě sekce: zelenou – to jsou aktuální příkazy na nákup od všech uživatelů a červenou – příkazy k prodeji od všech uživatelů burzy.

TIP: Příkazy na prodej a nákup se uprostřed setkávají. Zde vidíte aktuální cenu dané kryptoměny. Pokud chcete, aby Vaše objednávka byla zpracována co nejdříve, tak se cenu Vaše Limit Buy příkazy snažte nastavit co nejblíže této ceně.

My jsme tedy zadali příkaz k nákupu, a tak můžeme vidět v zelené nákupní části naši objednávku. Je vyznačena drobnou žlutou šipkou. Čím blíže je náš příkaz k střetu Sell a Buy příkazů, tím blíže se nacházíme k jeho úspěšnému zpracování.

Zelená část s aktuálními nákupy. Naše objednávka je také viditelná v tomto seznamu.

 

Červená část zobrazující seznam prodejů

Hotovo, nákup se podařil

V případě, že všechny podmínky byly splněny a naše objednávka proběhla úspěšně, v sekci Open Orders již tuto objednávku nevidíme. Můžeme ji však vidět níže v přehledu všech objednávek za posledních 24 hodin.

Historie transakcí za posledních 24 hodin

Chceme se ještě přesvědčit, že IOTA byla připsána do naší peněženky. V hlavním menu jdeme do Funds a tam do Deposits Withdrawals.

Hlavní menu> Finanční prostředky> Výběry vkladů

Toto je stránka se seznamem všech kryptoměn, které si můžeme na Binance poslat nebo s nimi obchodovat. Pomocí vyhledávacího políčka si opět najdeme IOTU a vidíme, že se nám opravdu úspěšně podařilo uskutečnit nákup této měny – sloupec Total Balance se navýšil o 8 jednotek IOTA.

Kontrola, zda se nám IOTA správně připsala do naší poňaženky

Úspěšně se nám podařilo nakoupit IOTU. Podobně postupujeme i při prodávání dalších měn. Jediný rozdíl je, že používáme část Sell IOTA na stránce pro nákup a prodej. Ze stránky Deposits Withdrawals kontrolujeme zůstatky našich jednotlivých měn nebo je můžeme poslat do naší peněženky případně na jinou burzu.

Přejeme úspěšné obchodování. Pokud máte další dotazy či připomínky, neváhejte nás kontaktovat.