Bitcoin oslavil v lednu tohoto roku již desáté výročí své existence. Za ten čas prošla síť mnoha vylepšeními, přičemž samotná kryptoměna zažila několik významných vzestupů i pádů. Ať jste však do bitcoinu investovali v kterýkoliv den jeho existence, až v 98.2 % případů jste v zisku.

Pokud jste se vyhnuli vybraným 69 dnům, jste v plusu

K 1. červenci 2019 je to už 3,831 dní od data, kdy byl vytěžen první blok v síti Bitcoin. Ten nese příznačný název „Genesis block“ (genesis – česky zrod, vznik). Pokud se na bitcoin díváte nejen z technologického hlediska, ale zajímá vás i jako  investiční nástroj, bude pro vás dozajista zajímavá informace, že pokud jste nakoupili kdykoliv, kromě vybraných 69 dní, vaše investice je v plusu.

Statistická stránka 99bitcoins.com uvádí, že šance, že vaše investice je v červených číslech, je menší než 2 %. Samozřejmě mnoho investorů, především začátečníci, zakoupilo bitcoin v době jeho posledního bull runu (prosinec 2017). Bohužel právě toto období spadá do zmíněných 69 dní. Pokud jste odolali parabole a vyhnuli jste se nákupům od 1. 12. 2017 do 29. 1. 2018 a následně i posledním červnovým dnům tohoto roku, ztrátoví nejste.

V případě, že vás zajímá informace, ve kterých dnech dostaly nákupy vaši investici do červených čísel, klikněte na tento odkaz.

Bitcoin v podobě fyzických mincí se stává sběratelskou záležitostí

Indikátory naznačující další bull  run bitcoinu

V případě, že vaše investice je i navzdory skutečně nízké pravděpodobnosti v  minusuněkolik analýz naznačuje, že už by to nemělo být nadlouho. Jednou z nich je i tato studie zveřejněná na Twitteru. Ta poukazuje na řadu faktorů naznačujících, že bitcoin se nachází na začátku dalšího bull runu.

Prvním indikátorem je podle autora skutečnost, že BTC překročil svůj 50denní i 50týdenní klouzavý průměr. Jak je vidět na níže přiloženém grafu, kde červená linie zobrazuje 50týdenní klouzavý průměr a černá cenu bitcoinu. Průnik těchto dvou linií (ve prospěch ceny BTC) signalizoval v minulosti začátek bull runu.

Cenový vývoj bitcoinu

Cenový vývoj bitcoinu

Dalším dobrým signálem je i celková aktivita sítě, respektive jejích uživatelů. Hashrate sítě Bitcoin, počet aktivních peněženek či počet denně  zrealizovaných transakcí začíná atakovat (v některých případech už i pokořil) své dosud nejvyšší hodnoty.

Počet denně aktivních adres v síti Bitcoin překročil 1 milion

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: fxstreet.com