Kryptoměnové burzy se stávají stále více populárnějším byznysovým modelem. Přesto, že čelí určitým regulačním obtížím, správně registrovaná a založená burza je vysokým zdrojem příjmů. Jednou z nejrychleji rostoucích burz se stala burza Binance, jejíž hodnota vzrostla o $ 2 biliony jen za 6 měsíců. Existuje mnoho modelů, kterými se dá udělat zisk a právě přidání (zalistování)  ICO na burzovní platformy je jednou z takových možností.

Cena je „příliš vysoká“

Business Insider udělal průzkum, který odhalil, že burzy si za zalistování ICO tokenů na jejich platformu ptají od  $ 50,000  až po  $ 1 milion. Podle mnoha lidí, kteří si tuto zprávu přečetli, byla tato cena „příliš vysoká“. Někteří ji dokonce označili za  kapitalismus v nejhorším slova smyslu! Zatím však nebyly zveřejněny jména burz, které se tohoto průzkumu zúčastnili, ale nedá se popřít, že by zalistování ICO na burze mohlo ohrozit budoucnost samotného tokenu.

Vše, co byste měli vědět o hardwarových kryptoměnových peněženkách

Jen jedna burza nestačí

S více než 900 novými  zalistovanými ICO tokeny byl rok 2017 dosud nejplodnějším rokem pro ICO.  Investoři, kteří vložili své peníze do ICO, věří, že zalistování ICO tokenů na burzu prudce zvýší jejich hodnotu. Je evidentní, že z přidání tokenů na  několik burz  současně, profitují jak investoři tak i vývojáři za projektem.  Z tohoto důvodu mnoho ICO v současnosti garantuje jejich investorům, že budou zalistované na více obchodních platformách a burzách.

Cena ICO = objem obchodů na burze

Cena, kterou si burzy účtují obvykle závisí na jejich objemu obchodů. Jedna z nejpopulárnějších burz –  Binance  má běžně za den objem obchodů v hodnotě přes  $ 1.7 bilionu. Další oblíbená burza –  Bitstamp má 24 hodinový objem obchodů přibližně  $ 334 milionů.  Na Coinmarketcap je zařazeno téměř 200 burz a jejich objem obchodů se snižuje, čím níž v seznamu jdete. Z toho vyplývá, že čím větší burza, tím vyšší budou poplatky a tím více úsilí je třeba na zalistování ICO. Tyto ICO projekty musí počítat s vysokými vstupními poplatky, aby mohli zajistit dostatečnou likviditu pro své investory. Přístup k velkým burzám přináší prémii, protože čím větší je objem likvidity, tím větší je potenciál tržní hodnoty měny a tím je vyšší šance na  úspěch projektu.

Burzy s vysokým objemem obchodů, jako Binance, jsou často vybíravé  v zalistování nových tokenů na jejich platformu. Avšak mnoho druhořadých burz s nízkými objemy obchodů jsou otevřené zalistovat na jejich platformy téměř všechny tokeny  za předpokladu, že jim za to bude zaplacena vhodná částka.

Oliver Bussmann, bývalý CIO UBS banky, který nyní řídí jeho vlastní švýcarskou poradenskou firmu, pro Business Insider řekl:

Dobrá burza znamená vysokou pravděpodobnost dobře zvoleného trhu, protože máte přístup k likviditě a investorům.“ Dále dodal: „Pokud nemáte přístup právě k takovým burzám, pak jsou na řadě druhořadé burzy, což znamená, že přístup k investorům je limitován.“

„Je to příliš mnoho,“ řekl Bussmann. „$ 1 Milion je příliš mnoho.  Obvykle, pokud uděláte správně ICO s právním a účetním zázemím, atd., je to půl milionu k milionu. A pak ještě další milion za zalistování? To není fér,“ dodal.

„Burzy jsou místem, kde je likvidita, kde jsou peníze a kde se to všechno vlastně děje,“ řekl pro Business Insider Michael Jackson, partner ve společnosti rizikového kapitálu, Mangrove Partners.

CEO Binance Changpeng Zhao: Kryptomarket ještě zažije tisícinásobný nárůst!

Zdroje: cryptocrimson.comuk.businessinsider.com