Tržní analytik Willy Woo předpovídá pokračování recese – medvědího trendu na trhu. Množství transakcí v síti není momentálně dostačující k zahájení růstu – býčího trhu. Woo přišel k těmto závěrům na základě jeho NVT ukazatele, tedy objemu transakcí na síti (Network to Transactions Ratio).

Cena Bitcoinu (BTC) padla loni o více než 80 %. Ceny dalších kryptoměn také výrazně klesly, v některých případech se jednalo až o 99% propad. Podle některých analýz trh s digitálními aktivy mohl být konečně připraven na býčí běh (růst trhu – bull run).

Prominentní výzkumník a kryptoanalytik Willy Woo jen nedávno na sociální síti Twitter oznámil, že objemy transakcí digitálních aktiv na blockchainové síti jsou příliš malé na to, aby se ceny aktiv mohly v brzké době zotavit. Woo v květnu 2018 přesně předpověděl, že cena BTC spadne pod hranici $6,000 ještě dříve, než se objeví nějaký náznak zotavení trhu. Woo nyní tvrdí, že vysoká volatilita z posledních týdnů vede k nárůstu objemu kryptoměn na blockchainu.

Proč je kryptoměnový trh tak volatilní?

Pád z $6,000 na $3,000 určitě není znakem začátku akumulace

Woo napsal hodnocení podmínek na trhu prostřednictvím tweetu:

„Počáteční nárůst objemů falešně signalizoval rychlejší detox a dřívější konec medvědího trhu.“

Podle něj šlo jen o vedlejší efekt volatility. Přechod z $6,000 na $3,000 vytvořil obrovský objem obchodů, v žádném případě však ne signál, že akumulace začala.

„Navzdory technickému nastavení, které naznačuje, že je možné dosáhnout vzestupnost trhu a začátek býčího období, na řetězci není dostatečný objem obchodů, aby se tento vzestupný trend podařilo udržet. To, co jsme viděli za posledních 7 týdnů, byl nárůst objemu v řetězci způsobeného volatilitou. Kryptoměny se posílaly na burzy pro obchodování.“

Woo dále vysvětluje cenové pohyby na kryptoměnovém trhu, přičemž zmiňuje NVT ukazatel, který sám vytvořil. NVT byl podle něj na horní straně, což podle pomocníka peněženky Exodus znamená, že objem obchodů na síti je mnohem nižší než mimo ni.

                                     BTC NVT ukazatel. Zdroj: charts.woobull.com 

Medvědího trhu se tak brzy nezbavíme

Ukazatel NVT se používá pro odhad vnitřní hodnoty kryptoměn, což investorům pomáhá určit, kdy je cena BTC, nebo jiného aktiva, příliš nízká, či příliš vysoká. Woo také komentoval odeznění efektů nedávného nárůstu objemu obchodů způsobeného vysokou volatilitou:

„Tyto vysoké objemy už odezněly. Zanechaly NVT graf na horní straně s oscilací kolem hlavního pohybu směrem dolů. Klíčovou věcí v mém výkladu je to, že je na vrchní straně svého pásma. Myslím si, že pohyb vzhůru je omezen a medvědi vytrvají na trhu delší dobu.“

Woo v listopadu 2018 předpověděl, že medvědí trend na kryptotrhu bude pokračovat. Tvrdil, že klesající trend, který tlačí BTC dolů, by mohl trvat až do poloviny tohoto roku. Referenční údaje jeho ukazatele NVT klesly pod podpůrné levely. Woo řekl, že cena BTC nebude pravděpodobně schopná překonat jeho minulý 200denní klouzavý průměr.

Woo se v listopadu 2018 vyjádřil:

„Pokud se z krátkodobého hlediska cena odrazí nahoru, což je jistě možné, myslím si, že 200denní klouzavý průměr bude horním pásmem pohybu. Nyní je cena BTC přibližně $7 tisíc. Pamatujte, že pokud cena překročí hranici 200 DMA, v 8leté obchodní historii BTC/USD je to spolehlivý indikátor, že medvědí trend přechází na býčí. Ještě je však příliš brzy na přechod z medvědího trhu.“

Bitcoin se podle CoinMarketCapu v době psaní tohoto článku obchoduje za $4,044.10. Nedávné denní maximum BTC bylo na hranici $4,090, kapitalizace kryptoměnového trhu zůstává na přibližně $136 miliardách.

Lite.IM přináší Bitcoin na Facebook Messenger a Telegram!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptoglobe.com