Kanadská burza Coinsquare získala podle tiskové zprávy ze dne 3. července software, který umožňuje tradičním bankomatům prodávat kryptoměny, například bitcoin (BTC)

Coinsquare oznámila, že získala většinový podíl v americkém fintech startupu Just Cash, který vyvinul software umožňující uživatelům nakupovat kryptoměny přímo přes tradiční bankomaty bez nutnosti dalšího hardwaru nebo mobilní aplikace.

Po investici se tým Just Cash připojí k burze a bude působit pod značkou Coinsquare.

Generální ředitel Coinsquare Cole Diamond říká, že nová iniciativa odráží poslání společnosti přinášet mainstreamovou adopci do kryptoprůmyslu. Podle Diamonda se tak nákup kryptoměn prostřednictvím bankomatů dostane k masám.

„Využitím milionů stávajících bankomatů na celém světě můžeme nyní překlenout tuto propast a poskytnout novým uživatelům nejjednodušší a známou zkušenost na koupi kryptoměn. Bitcoin je pro mnohé nový a neznámý, ale bankomaty nejsou.

Novinka přichází po nedávné zprávě z kanadského Vancouveru, který zvažuje zákaz specializovaných bitcoinových bankomatů (BTM) z důvodu praní špinavých peněz.

Začátkem tohoto roku Coinsquare oznámila spuštění vlastního stablecoinu navázaného na kanadský dolar (CAD). Koncem roku 2018 společnost rozšířila své podnikání do 25 zemí v Evropě. Poté v lednu 2019 Coinsquare propustila přibližně 30 % svých zaměstnanců.

V červnu KryptoPortál oznámil, že celkový počet BTM atakuje 5,000 v přibližně 90 zemích.

Bitcoin jako uchovatel hodnoty překonává zlato!

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu KryptoPortal.sk

Zdroj: cointelegraph.com