Kryptokomunita je plná lidí se silnými přesvědčeními. Každý má svůj oblíbený projekt, ať už je to Bitcoin nebo nějaký altcoin. Investoři většinou rádi sdílejí a hájí své názory a nejen investiční pohnutky před ostatními kryptonadšenci.

Své názory stejně rádi dávají najevo prostřednictvím on-line hlasování. V nedávném průzkumu bylo zjištěno, že většina kryptoinvestorů jsou převážně Bitcoinoví maximalisté, přestože na kryptotrhu jsou k dispozici tisíce altcoinů.

10 důvodů podporujících Bitcoinový maximalismus

68 % kryptoinvestorů dává přednost Bitcoinu, altcoiny považují za riziko

Uživatel sociální sítě Twitter DaveTheWave nedávno zveřejnil anketu, v níž se ptal:

„Řekněme, že nováček chce na nejbližší 4 roky investovat do kryptoměn. Co byste mu doporučili?“

Možnosti byly „Vše do BTC“, „Vše do altů“, „70 % do BTC, 30 % do altů“ a „70 % do altů, 30 % do BTC“. Nejednalo se o samozřejmě o nějaký oficiální průzkum. Taktéž se této ankety zúčastnil relativně malý počet respondentů. Přesto však výsledky ankety poskytují zajímavý pohled na to, jakou sílu a váhu připisují Bitcoinu nejen investoři.

Drtivá většina respondentů hlasovala za možnost „70 % do BTC, 30 % do altů“. Takto hlasovalo až 42 % dotázaných.

Na druhém místě skončila možnost investovat vše do BTC, k této možnosti se přiklonilo slušných 26 % respondentů. S tím, že BTC je vůbec první kryptoměna na světě, má sílu značky nesrovnatelnou s jakoukoliv jinou kryptoměnou a silnou vývojářskou komunitu. Není překvapením, že ho většina lidí doporučuje jako hlavní součást každého kryptoměnového investičního portfolia.

Na předposledním místě skončila s 22 % hlasů možnost investovat 30 % do Bitcoinu a zbývajících 70 % do altcoinů, jako jsou LitecoinXRPEthereum a podobně. Tito investoři vidí potenciál větší návratnosti investic do altcoinů, avšak uvědomují si, že Bitcoin by měl být zahrnut do jakéhokoli portfolia.

Nejméně doporučenou možností bylo investovat vše do alternativních kryptoměn. Kryptoměny obecně představují velmi riziková aktiva. Navíc jsou na trhu tisíce altcoinů s malým nebo žádným využitím. Většina altcoinů není na trhu ani z poloviny tak dlouho jako Bitcoin a měly méně času na vývoj svého produktu a uznání komunity.

Celkový součet Bitcoinových maximalistů, kteří se zúčastnili průzkumu, je 68 % ze všech 1,726 respondentů. To znamená, že na altcoiny se zaměřuje méně než třetina respondentů. Zatímco Bitcoin je jednoznačně nejlepší volba, pokud jde o dlouhodobou investici, je vysoká šance, že zanedlouho nastane období altcoinů, které by mohly přinést vyšší zisky právě menší skupině investorů ve sféře kryptoměn.

Webový prohlížeč Brave začal vyplácet za zhlédnutí reklam první BAT

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: cryptonewsmedia.press