Podle spoluzakladatele Etherea Josepha Lubina zaznamená globální ekonomika v příštích 10 až 20 letech 10násobný nárůst. V rámci svého vystoupení během konference SXSW v Austinu uvedl, že technologie blockchain sehraje v tomto růstu významnou roli.

Lubin svou vizi, týkající se využití blockchainu, přirovnal, jako před ním i mnoho jiných, k nástupu internetu a emailu. Obě tyto „technologie“ totiž zaznamenaly rapidní nárůst a dnes si náš život bez nich už neumíme ani představit.

Ethereum: Historie, DAO a Ethereum Classic

Ethereum 2.0 přinese výkonnější a škálovatelnější blockchain

Spoluzakladatel Etherea v rámci své přednášky zmínil i aktuální vývoj série nových vylepšení (Beacon Chain, Casper FFG, Sharding, eWASM, PlasmaRaiden) Etherea, která jsou sdružena pod označením Ethereum 2.0. Jejich hlavním záměrem je především vyřešení aktuálních otázek týkajících se škálování, těžby a do určité míry i bezpečnosti.

„V případě Bitcoinu, a aktuálně i v Ethereu, musíte disponovat  specializovaným hardwarem, spotřebovat hodně elektřiny a plýtvat výpočetním výkonem, abyste docílili požadovanou synchronizaci. Díky aktualizaci Ethereum 2.0 budeme mít za 18 měsíců mnohem výkonnější a škálovatelnější blockchain, který bude využívat méně energie.“

Nekonečná oblast uplatnění blockchainu?

I když do spuštění hlavní aktualizace, která má přinést změnu algoritmu z proof-of-work na  proof- of-stake, je ještě dlouhá doba (rok a půl), Lubin již nyní poukazuje na možné oblasti, které by mohly těžit z výhod blockchainu. V rámci této myšlenky zmínil například umělce. Ti by díky přijetí blockchainu mohli získat podstatně větší  kontrolu nad distribucí svého obsahu. Blockchain by totiž odstranil potřebu zprostředkovatelů, což je zásadní faktor, který má velký vliv na zisky hudebníků a jiných kreativních umělců.

„Myslím si, že umělci v hudebním průmyslu v průměru zachycují jen přibližně 11 nebo 12 % celkové hodnoty daného průmyslu. Velké nahrávací společnosti si přitom berou až 70 % ze zisku. Tyto nahrávací společnosti však můžeme nahradit inteligentními smlouvami na platformě Ethereum.“

Pokud jde o žurnalistiku, Lubin vidí budoucnost v platformách, jako je například  Civil, která chce poskytnout alternativní obchodní model pro odvětví žurnalistiky. Jejím primárním cílem je zajistit, aby obsah byl přímo poskytován spotřebiteli (čtenáři), přičemž účast na této platformě by byla podmíněna striktním dodržováním etických zásad.

Společnosti zvyšují svůj zájem o blockchain

Lubinova slova potvrzuje i nedávná studie, podle níž až 41 % technologických společností zvažuje implementaci blockchainu. Povědomí a zájem o tuto technologii má jasně rostoucí trend. Žádná z předních společností totiž nechce zmeškat nastupující trend. A je jen otázkou času, kdy ji implementují do svých struktur v plném rozsahu.

V souvislosti s faktem, že s blockchainem jsou ruku v ruce propojeny i kryptoměny, je tedy více než pravděpodobné, že s adopcí této technologie dojde i ke rozšíření využití digitálních aktiv. Otázkou však je, kterým měnám z dnes obrovského množství (více než 2,108) se podaří prosadit. Dozajista to však bude pouze zlomek z nich.

Celý proslov Josepha Lubina si můžete prohlédnout zde.

Které kryptoměny přežijí altcoinovou apokalypsu?

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: ethereumworldnews.com