Jesse Lund, viceprezident oddělení blockchainových technologií giganta IBM, se v nedávném videu publikovaném na YouTube kanálu platformy Finder.com vyjádřil, že Bitcoin má světlou budoucnost. Dále uvedl, že podle něj dosáhne  Bitcoin hodnotu $5,000 do konce roku 2019 a věří, že v budoucnu dosáhne i $1 milion.

Lund předpověděl, že BTC zakončí rok cenově výše, než je jeho současná cena, a nakonec jednoho dne dosáhne hranici $1 milion. Lund předpovídá vzestup ceny nejpopulárnější digitální měny na světě i navzdory přetrvávajícímu medvědímu trhu.

Pozitivní předpovědi

Lund, který v minulosti pracoval pro Wells Fargo, předpověděl, že Bitcoin dosáhne $1 milion, i když pochopitelně neřekl kdy.

„Představuji si, jak jednoho dne dosáhne Bitcoin cenu $1 milionu.“

Jeho predikce je založena na logice, že pokud Bitcoin dosáhne $1 milion, pak „1 satoshi dosáhne hodnotu 1 amerického centu“ a vytvoří v Bitcoinové síti likviditu větší než $20 bilionů.

Více než 200 klientů společnosti Ripple jsou údajně nadhodnocené nebo nereálné firmy

Lund předpokládá vývoj Bitcoinu (BTC) směrem nahoru a myslí si, že zakončí rok 2019 výše, než je jeho současná cena.

„Vidím to tak na $5,000 na konci roku. Půjde nahoru,“ řekl Lund.

Lund, který tvrdí, že opustil bankovní sektor pro kryptoměnový průmysl, protože Bitcoin a blockchain mají potenciál způsobit revoluci, řekl, že fiat peníze budou za 50 let minulostí.

„Za 50 let se budeme ptát: Papírové peníze! Co to je?“

Blockchain World Wire: Kolaborace mezi IBM a Stellar (XLM)

Velká část rozhovoru se zaměřovala na projekt Blockchain World Wire (BWW), spolupráci mezi IBM a Stellar (XLM).

Lund uvedl, že mezinárodní platby jsou „opravdu náročné a těžkopádné procesy“, které potřebují řešení. A to je důvod, proč existuje BWW.

„Architektura World Wire je ve skutečnosti přeshraniční platební síť,“ vysvětlil, o čem je World Wire.

Poslechněte si i díl pravidelného seriálu o kryptoměnách na téma  banky a jejich pohled na kryptoměny:

Kliknutím na obrázek se otevře díl seriálu

World Wire se podobá Ripple a oba soutěží o stejnou cílovou skupinu na trhu. Jsou mezi nimi však výrazné rozdíly. Například World Wire nemá vlastní token, jako je tomu v případě digitálního tokenu společnosti Ripple – XRP.

Platforma IBM může jako zúčtovací nástroje používat více digitálních aktiv. Podle Lunda mohou uživatelé sítě provádět platby digitálními aktivy dle vlastního výběru.

„Mohl by to být Ripple, mohlo by to být i XRP, mohl by to být Bitcoin, ale pravděpodobně by to zahrnovalo i další aktiva, jako jsou  stablecoiny. A dokonce brzy, doufejme, i digitální měny vydávané centrálními bankami.“

Lund uvedl, že si vybrali blockchain Stellaru, protože je škálovatelný, zatímco jiné protokoly se stále potýkají s tímto nelehkým problémem.

Také řekl, že upřednostnili Stellar před svou vlastní sítí Hyperledger Fabric, protože je navržena jako síť se soukromým povolením a Stellar je veřejný blockchain.

„Soukromé blockchainy jsou jako soukromé kluby. Musíte znát někoho, kdo vás dostane dovnitř. Veřejné blockchainy jsou jako veřejné prostory. Pouze vejdete a setkáváte se s lidmi.“

Stablecoiny od A po Z

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: blokt.com