Nejpopulárnější platformou na nakupování kryptoměn jsou jednoznačně kryptoměnové burzy a směnárny. Díky nim jsou kryptoměny každým dnem blíž k lidem. Avšak jedna slovenská společnost si založila vlastní směnárnu a zašla ještě o krok dál, aby přinesla jednoduchost a příjemný zážitek do nakupování kryptoměn: Kryptotop.

Slovenská směnárna KryptoTop

Většina předních burz již neumožňuje nakupovat kryptoměny za FIAT měny (měny jako euro nebo česká koruna) a tak jsou krypto-nadšenci nuceni využívat směnárny jako Coinbase, které však zpravidla podporují pouze pár kryptoměn a navíc se značnými poplatky. V krypto-sféře však působí jedna směnárna, která umožňuje snadno nakupovat kryptoměny přímo za eura a navíc ve slovenském jazyce: KryptoTop.

KryptoTop je kryptoměnová směnárna, za níž stojí tým šikovných Slováků. Tato směnárna klade důraz na jednoduchý a pohodlný nákup kryptoměn. Z tohoto důvodu na této směnárně není nutná verifikace (přeposlání dokladů za účelem ověření totožnosti) a dokonce ani vytvoření účtu. Avšak s vytvořením účtu se Vám otevře paleta nových možností, včetně sledování svého portfolia, historie obchodů a jiné.

KryptoTop

Kryptoměny se na KryptoTop kupují pomocí SEPA platby v eurech, ale brzy přibude i možnost nakupovat přímo debetní kartou. Momentálně směnárna nabízí 13 kryptoměn, avšak postupem času budou implementovány nové a nové kryptoměny. Navíc pokud si vytvoříte na KryptoTop účet, kryptoměny můžete kdykoli prodat a eura si poslat na svůj bankovní účet.

Kryptoměny se na KryptoTop kupují dvěma způsoby, prvním způsobem je nákup bez registrace, kde hradíte částku pomocí platební brány a výběr až ze sedmi bank. Druhým způsobem je, že si převedete kredit na svůj registrovaný účet v KryptoTop Premium SEPA převodem (převod trvá max. 24 hodin), nebo využijete rychlý převod – také za pomoci platební brány a následně můžete kupovat jakoukoliv z nabízených kryptoměn.

Na KryptoTop koupíte tyto kryptoměny.

K velkým plusům směnárny patří  standardní, ale i pokročilé prvky zabezpečení jako dvoufázové ověření, zabezpečený email systémem PGP/GPG, uzamčení globálních nastavení a jiné. Systém této směnárny je propojen s mezinárodní burzou, díky čemuž nakupujete kryptoměny s aktuálním kurzem okamžitě po zrealizování platby. Pokud platba z nějakého důvodu trvá déle, kurz na nákup se Vám počítá takový, jaký byl v momentě realizace platby.

Nakupování kryptoměn

Jak jsme Vás informovali výše v článku, KryptoTop umožnuje nákup kryptoměn dvěma způsoby: bez registrace a s registrací. My jsme si pro Vás připravili podrobný popis obou způsobů.

Registrovaný účet

Vytvoření premium (registrovaného) účtu na KryptoTop je zdarma a přináší Vám mnoho výhod, nové možnosti a dovoluje Vám využívat potenciál této kryptoměnové směnárny naplno. Nejpodstatnější výhodou je, že máte vše na jednom místě. Navíc máte možnost poslat si prostředky (eura) přímo na svůj účet, kde se Vám uloží. Díky tomu nemusíte čekat na realizaci platby, jako při nákupu bez registrace, ale kryptoměny kupujete okamžitě v reálném čase. S registrací nakupujete kryptoměny za nižší poplatek. Navíc nejste nuceni své kryptoměny okamžitě přeposlat do peněženky, ale můžete je zde uchovávat. Své kryptoměny můžete tak kdykoliv prodat a nechat si své eura vyplatit přímo na svůj účet.

Pro registraci prosím použijte následující  link. Nic Vás to nebude stát a zároveň tím  podpoříte KryptoPortal. Přispějete tak k rozvoji a zvýšení kvality Vašeho oblíbeného informačního portálu o kryptoměnách. Děkujeme.

Link pro registraci

Registrace je jednoduchá, vyplníte údaje, zaškrtnete políčko, že souhlasíte s podmínkami a potvrdíte. Následně Vám přijde potvrzovací mail, ve kterém bude link na aktivaci účtu.

Jednoduchá registrace

Po přihlášení do Vašeho účtu Vás hned přivítá přehled Vašeho portfolia. Ceny jsou automaticky aktualizovány každých 30 sekund, díky čemuž máte dokonalý přehled o hodnotě svých kryptoměn.

Na úvodní stránce Vás čeká přehled vašeho portfolia

 

Ve směnárně můžete nakupovat a prodávat kryptoměny. Rozhraní je velmi intuitivní. Pro koupi kryptoměn nejprve zadáte částku v eurech, za kolik chcete nakoupit. Následně si vyberete kryptoměnu, kterou chcete koupit, kliknete na Vyměnit a je to. Při prodeji kryptoměny se postupuje podobně.

Ve směnárně si pár kliknutími pohodlně koupíte/prodáte kryptoměny

 

Velkým pozitivem jsou aktuální cenové grafy, které Vám dovolují sledovat krátkodobý, ale i dlouhodobý vývoj Vaší oblíbené kryptoměny.

Graf je interaktivní a budou s ním spokojeni i ti náročnější

 

Vklad a výběr eur funguje jednoduše a intuitivně. Podle toho, zda si přejete poslat eura nebo kryptoměny, dostanete na výběr zadání IBAN-u nebo adresy kryptopeněženky.

Pár kliknutími si pošlete peníze (€) na svůj účet

 

Účet Vám také poskytuje možnost přehledného sledování historie svých obchodů, vkladů a výběrů.

Přehledný soupis Vašich obchodů

Bez registrace

Při nákupu bez registrace si posíláte zakoupené kryptoměny přímo do své peněženky. V pravém horním rohu klikněte na Nákup.

Pro nákup kryptoměn bez registrace klikněte na „Nákup“

Následně si zvolíte kryptoměnu a částku, za kterou ji chcete koupit. Zadáte číslo peněženky, na kterou chcete kryptoměny poslat a fakturační údaje. Potvrdíte, že souhlasíte s obchodními podmínkami a stisknete Odeslat objednávku. Otevře se Vám platební brána, kde zadáte údaje o platbě. Okamžitě po potvrzení a zrealizování platby nakupujete kryptoměny s aktuálním kurzem (odesílání do pár hodin).

Rozhraní pro nákup kryptoměn bez registrace

Závěr

KryptoTop je jedinečná směnárna s opravdu intuitivním rozhraním a navíc ve slovenském jazyce. Vývojáři této směnárny stále pracují na implementaci nových funkcí a rozšíření portfolia až o 40 kryptoměn. Brzy se můžete těšit na nové funkce, jako kupování kryptoměn pomocí debetní karty, nebo sledování portfolia úspěšných uživatelů. KryptoPortal doporučuje.