Bloomberg nedávno informoval, že japonští kryptoinvestoři budou letos platit daň 15 až 55 procent ze svých zisků.

Daň z kryptoměn

Podle Bloombergu japonská Národní daňová agentura označila zisky z transakcí ve virtuálních měnách z loňské daňové sezóny za „jiné příjmy.“

Daň za kryptoměnové zisky je vyšší než klasických 20% uplatňovaných na zisky z obchodování s akciemi či zahraničními měnami. Navíc, při výdělku nad 40 milionů yenů ročně (přibližně $ 367,600) se sazba daně zvyšuje.

Pro srovnání, Jižní Korea v lednu prohlásila, že krypto burzy budou zdaňovány v souladu se současnou firemní daňovou politikou. To představuje daň ve výši 24.2%.

Japonsko uznalo Bitcoin za regulérní platební prostředek ještě v dubnu 2017.

Podle Bloombergu bylo přes 40 % nedávných Bitcoinových (BTC) transakcí uskutečněných právě vůči japonskému yenu, což znamená, že zemi do rozpočtu přibudou skutečně vysoké částky. Agentura dále informovala, že japonská Národní daňová agentura vytváří databázi kryptoinvestorů. Tato databáze, jakož i přítomnost finančních agentů v Osake a Tokyu, mají za cíl dohlížet na elektronické obchodování a zajištění dodržování nových pravidel. Toto je jen první krok z mnoha, kterými vláda plánuje zamezit hackerským útokům či špatnému managementu neregulovaných burz. Vláda tím chce v budoucnu předejít událostem jako pád Mt.Gox v roce 2014.

USA podnikla obdobný krok. Americký daňový úřad (IRS) dnes informoval o sestavení 10 členného týmu vyšetřovatelů, kteří mají za úkol vystopovat kryptoinvestory, kteří zatajili své zisky v daňovém přiznání.

Zdroj: cointelegraph.com