Ripple spolupracuje s japonskými bankami na spuštění mobilní aplikace „MoneyTap“, která umožní zákazníkům okamžité domácí platby prostřednictvím bankovního účtu, telefonního čísla, nebo QR kódu.

Ripple: modernizace platebních systémů v Japonsku

SBI Net Sumishin Bank, Suruga Bank a Resona Bank budou mezi prvními, kteří na podzim 2018 uvedou mobilní aplikaci na trh.

O tom, co to je platební síť Ripple a jak funguje se dočtete v našem článku.

Nová služba obejde konvenční platební systémy a umožní zúčtování platebních transakcí přes blockchainovou síť RippleNet.  To bude mít za následek snížení nákladů spojených s existujícími bankovními a bankomatovými poplatky, které se v současnosti uplatňují i na domácí převody v Japonsku.

„Jsme hrdí na to, že budeme využívat technologii Ripple v naší nové mobilní aplikaci, MoneyTap, na zlepšení platební infrastruktury v Japonsku,“ říká Takashi Okita, CEO společnosti SBI Ripple Asia. „Společně s důvěrou, spolehlivostí a dosahem bankovního konsorcia, můžeme odstranit tření z plateb a můžeme vytvořit rychlejší, bezpečnější a efektivnější domácí platby pro naše zákazníky.“

Rozhraní aplikace MoneyTap

Společnost SBI Ripple Asia, která vznikla v srpnu 2016, se zaměřila na modernizaci stávajících platebních systémů v  Japonsku. V prosinci byly zahájeny pilotní zkoušky na systému urychlení peněžních převodů mezi členy konsorcia a jihokorejskými bankami.

Pozitivní vyhlídky pro Ripple

Za předpokladu, že se tato aplikace ukáže jako úspěšná, bankovnictví v Japonsku bude za několik měsíců vypadat zcela odlišně. Vzhledem k tomu, že konsorcium japonských bank kontroluje více než 80% všech bankovních aktiv v Japonsku, tato nová aplikace bude představovat kompletní změnu pravidel pro všechny zúčastněné strany. Okamžité zúčtování transakcí  bude něco, co mnozí zákazníci těchto bank skutečně ocení.

Zdá se také, že to bude jeden z prvních reálných případů použití  i pro XRP aktiva v bankovním světě. Ačkoli není jasné, v jaké kapacitě se bude využívat nativní majetek, zdá se, že XRP bude hrát významnou roli při okamžitém vypořádání přeshraničních a domácích platebních převodů. Momentálně budeme muset počkat a zjistit, jak tato aplikace v reálném světě obstojí. Je to však velký krok správným směrem pro Ripple jako společnost a určitě jí to přinese pozitivní pozornost.

Zdroj: cnbc.com