Kolem blockchain technologie je aktuálně hodně rozruchu. Mnoho různých názorů nám přibližuje, kde až může sahat budoucnost blockchainuV rozhovoru s certifikovaným instruktorem Georgem Levym z Blockchain Institute of Technology se dozvíte jeho názor na budoucnost internetu v souvislosti s blockchainem. Pro bitsonline.com poskytl video rozhovor, ve kterém se vyjádřil, že blockchain může udělat internet bezpečnějším, a proč věří, že jsme jen na začátku celé nové technologické revoluce.

Rozhovor s Georgem Levym

George Levy, certifikovaný blockchainový a kryptoměnový instruktor z Blockchain Institut of Technology, a jeho rozhovor:

Během rozhovoru Levy popisuje své profesní působení jako zakládající člen týmu startupu, který později koupila společnost Microsoft Corporation. Společnost ho postavila do neočekávané pozice jako vedoucího Hotmail a Messenger platformy pro Latinskou Ameriku a americko-hispánský trh. Bylo to v době teroristického útoku ve Spojených státech, tedy 11. září 2001.

Popisuje, že internet (USA mělo méně než 50 % internetového pokrytí v té době) náhle umožnil lidem komunikaci s jejich rodinami ihned po útoku. Poté, co se běžné telefony staly nepoužitelnými z důvodu přetížení telefonních linek.

„Co se stalo 11. září opravdu změnilo můj život. Být v té chvíli na čele služeb controllingu pro celou společnost v Latinské Americe a pro americko-hispánský trh byl neuvěřitelný moment. Poté, co padly telefonní linky, lidé nemohli komunikovat se svými rodinami v New Yorku. Tehdy naše servery přebraly kontrolu a my jsme mohli vidět z první ruky, jak jsme schopni poskytnout e-mailovou komunikaci a chatovou podporu lidem, kteří se tak mohli spojit se svými rodinami v nejkrizovější chvíli, což opravdu změnilo svět.“

Tehdy si Levy uvědomil, jaký význam má pro svět internet.

Budoucnost blockchainu: Jak udělat svět lepším

George dále vysvětluje, jak může blockchain pomoci vyřešit problémy, jimž současný internet čelí. Problémy jako krádeže identity, nekontrolovatelný malware a další naléhavé problémy mohou být vyřešeny adekvátním používáním blockchain technologie.

George říká:

„Věřím, že právě měníme svět pomocí blockchain technologie. A pokud dokážeme využít tuto technologii správně, jsme povinni udělat s ní svět lepším místem pro každého.“

Potenciál blockchain technologie se zdá být obrovský. Své využití již našla v mnoha sférách a mnoho dalších je na obzoru. Startupy a jiné projekty, které využívají  blockchain a DLT (distributed ledger technologii), vznikají závratným tempem. V případě, že se tak opravdu podaří učinit svět lepším a bezpečnějším, bude mít tato technologie nenahraditelnou hodnotu stejně jako internet samotný.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: bitsonline.com