Joe Duran, zakladatel a výkonný ředitel United Capital, prohlásil, že v průběhu deseti let bude blockchain technologie součástí každé transakce na světě. Poplatky finančních transakcí by se tak mohly pomocí této technologie snížit a vlády by tak získaly způsob sledování využití domácí měny. Pro  auditorskou firmu PwC (PricewaterhouseCoopers) odpovědělo více než 8 z 10ti dotazovaných vedoucích podniků, že jejich společnosti jsou aktivně spojené s blockchainem.

Je dost pravděpodobné, že se z Vás tak brzy nestane díky blockchainu miliardář, ale tato technologie pravděpodobně dost ovlivní to, jak budete v dalších 10ti letech investovat.

Blockchain se chová jako otevřená účetní kniha, jež zaznamenává každou transakci, která se provedla v nějaké kryptoměněHlavním znakem těchto transakcí je, že  nemohou být pozměněny. Duran ji přirovnal k digitální verzi záznamu knih v knihovně, kde si můžete prohlédnout, kdo si danou knihu půjčil a kdo ji vrátil.

Blockchain jako takový se postupně stane součástí každé transakce, která se ve světě uskuteční. Bude však trvat nejméně deset let, než se tak stane.

Co nás tedy v příštích deseti letech čeká?

Širší využití

Zmíněný průzkum PwC odhalil, že 84 % dotazovaných společností je již aktivně zapojených do blockchain technologie. PwC udělalo průzkum na 600 pracovnících vedení společností z patnácti různých oblastí. Většina společností nemusí nutně přímo investovat do narůstající technologie, ale mohou se spolehnout, že se stane  součástí jejich budoucích finančních transakcí.

Duran pokračoval:

Digitální měny jsou peníze budoucnosti, o tom není pochyb.

Jednou z možností využití blockchain technologie je podle Durana možnost  sledování domácí měny vládou a její využívání v oběhu.

Bude existovat americký kryptodolar a čínský kryptojen. Vše bude přesně tak, jak to známe dnes, ale v digitální verzi, což dává vládám schopnost dohlížet nad penězi.

Vlády se budou zajímat o využívání blockchain technologie, protože je v jejich zájmu ujistit se, že se platí všechny daně a chtějí dohlížet nad tím, aby jejich měny nebyly nezákonně zneužity.

Kryptoměna vs. blockchain

Duran si nemyslí, že se kryptoměny stanou pravidelnou součástí alokace aktiv většiny lidí. Blockchain naopak bude vystupovat v každé transakci, kterou provedete ze svého účtu.

Duran pokračuje:

Pomocí blockchainu můžete vložit kód, který neumožní převod peněz, pokud neexistuje proti výměna zboží a služeb, která je schválena na obou stranách.

Podle mě není pochyb o tom, že se blockchain od teď za deset let stane tak významným v našich životech jako internet samotný.

Podle Durana by v tomto smyslu mohla technologie snížit náklady na úschovu, bankovní účty a transfery po celém světě, protože eliminuje zprostředkovatele.

Je až přímo nepředstavitelné, jaký široký dopad to bude mít na naše životy.

Zdroj: cnbc.com