Čtvrteční neočekávané uzavření short pozic způsobilo náhlý a dramatický nárůst cen na celém trhu s kryptoměnami. Když cena Bitcoinu vzrostla o více než $ 1,000 za méně než jednu hodinu, hodně altcoinů zaznamenalo obdobný růst cen. IOTA však zažívá výrazný návrat k pozitivnímu trendu, čímž se začala zotavovat z dlouhodobě klesajících cen a obnovovat důvěru investorů.

Trinity – peněženka pro IOTA

Nedávné zprávy o tom, že výkonný ředitel společnosti Fujitsu Rolf Werner se připojil k nadaci IOTA, pozitivně naladily investory. Nicméně nejzajímavější zprávou od vývojářského týmu IOTA, je nedávné oznámení nadcházejícího spuštění desktopové peněženky Trinity.

Mezi-platformový přístup, který vývojářský tým IOTA zaujal při vývoji aplikace Trinity, pravděpodobně urychlí i práce a alfa testování desktopové verze této peněženky.

Práce na IOTA peněžence s uživatelsky příjemným rozhraním probíhají již několik měsíců. Březnová aktualizace nastínila nynější stav vývoje dlouho očekávané IOTA peněženky Trinity, která je v současnosti ve stádiu bezpečnostního auditu. Očekává se, že tento audit bude hotový do 6 až 7 týdnů.

Vývojář společnosti IOTA Navin Ramachandran řekl: „Po dokončení tohoto auditu může začít veřejné beta testování, kde si každý může vyzkoušet mobilní peněženku. Současně s tím i zveřejníme zdrojový kód a úplnou zprávu o bezpečnostním auditu. Veřejnost nám tak může pomoci s kontrolou.“

Vývojář společnosti IOTA Navin Ramachandran uvedl, že přes zpomalení vývoje Trinity peněženky v důsledku nedostatku standardizace směrnicí pro kódování a neschopností stanovit reálné časové rámce, peněženka je už ve fázi alfa testování.

Podle nedávného příspěvku na sociální síti Reddit, který publikoval Trinity Core vývojář Charlie Varley, se do testovací skupiny pro Trinity desktop peněženku přihlásily stovky uživatelů.

Od vydání mobilní a desktopové peněženky Trinity se očekává, že potěší investory, kteří již byli neklidní v důsledku pomalého vývoje IOTA projektu. Vývojáři tvrdí, že Trinity peněženka bude obsahovat řadu prvků, které z ní mají udělat jednu z  nejkvalitnějších kryptoměnových peněženek. Kromě standardních funkcí, jako je generování a ukládání seed frází, Trinity peněženka má také obsahovat funkci „statefulness„, která zaznamenává všechny transakce a bilance za účelem překonání problémů s funkcí „snapshot “ IOTA.

Snapshot od IOTA je funkce, která má zabránit Tangle (distribuovaná síť IOTA) v nekontrolovatelné expanzi. Snapshotting ukládá všechny zůstatky a současně odstraňuje historii a údaje všech transakcí.

Závěr

Pokus IOTA propojit internet věcí s blockchainem je obtížný úkol. Zatímco vydání desktopové nebo mobilní aplikace není pro IOTA velkým milníkem, výrazně to povzbudí přijetí IOTA. A to se může promítnout do pozitivního vlivu na hodnotu coinu.

Zdroj: cryptoslate.com