IOTA prakticky od května tohoto roku zažívá výraznou korekci. Různé spekulace a rozbroje ve vedení společnosti poslaly její cenu na letošní minimum na úroveň $0.42. Není však pochyb, že IOTA má za sebou vynikající tým a pevnou vizi, za kterou si stojí. Stejně tak je společnost známá uzavíráním velmi cenných partnerství, které jí pomohou na cestě stát se číslem jedna pro sféru Internet of Things.

Poslední týden byl však pro IOTU více než příznivý. Nová partnerství a novinky způsobily nárůst ceny o 40 % za týden a až 20 % za 24 hodin.

Partnerství s japonským gigantem Fujitsu

Fujitsu, nadnárodní IT společnost sídlící v Tokiu, vydala dokument, který přibližuje používání IOTA blockchainu jako médium pro ukládání dat pro potřeby výrobních auditů. IT gigant očekává integraci IOTA do svých výrobních procesů a dodavatelského řetězce, což umožní lepší transparentnost, důvěru a bezpečnost dat.

V dokumentu se píše:

„Fujitsu je dobře vybavená společnost na zavedení IOTA jako nový protokolový standard, protože jsme odborníky v oblasti IT služeb, jakož i v oblasti výroby IT produktů.“

Oznámení společnosti Fujitsu spustilo vzestupný sentiment na trhu, který byl ve střednědobém i dlouhodobém horizontu nasměrován dolů. Pár IOTA/USD hned reagoval na silné fundamenty, ale zároveň potvrdil i malou korekci. Cena IOTA se v době psaní článku pohybuje na úrovni kolem $0.70.

Růst ceny IOTA za posledních 7 dní

Společný projekt zamýšlí řešit výzvy výrobních procesů a dodavatelských řetězců, které jsou stále náročnější na data. Měl by tak vzniknout účinnější prostředek pro budování důvěry v kvalitu a integritu procesů a výrobků.

Oznámení popisuje navrhovaný kryptografický ID systém pro komponenty produktu a jejich aktuální status, který by byl propojen přes uzly na protokolu IOTA Tangle hostovaných firmou Fujitsu.

Tangle je jiný typ distribuované knihy (DLT – Digital Ledger Technologies) jako  blockchain, protože nepoužívá „bloky“ nebo mining, ale je založen na speciální  datové struktuře s názvem orientovaný acyklický graf (DAG – Directed Acyclic Graph). Jedná se o uspořádaný systém, ve kterém mohou různé typy transakcí běžet na různých řetězcích či podřetězcích v síti současně.

Peněženka Trinity pro desktopy je tu!

Velmi očekávaná aplikace a peněženka pro IOTU s názvem Trinity Wallet byla vydána ve verzi beta a tudíž je dostupná pro veřejnost na testování. S vydáním byly  opraveny různé problémy použitelnosti existující peněženky a krásné vyladěné uživatelské rozhraní na všech podporujících platformách.

Mobilní a desktopová verze peněženky Trinity

mobilní peněžence se tak přidává i její desktopová verze. Mobilní UX bylo zoptimalizováno pro desktopové počítače s některými elegantními doplňky při zachování známého aplikačního toku. Aplikace znovu prošla bezpečnostním auditem. Na základě zpětné vazby bylo vyvinuté nové výchozí téma pro počítače a mobilní telefony.

Podrobné informace a odkazy ke stažení peněženky najdete na oficiální stránce.

Jak IOTA Foundation slíbila, zdroj kódů pro mobilní a desktopové peněženky je open-source a je dostupný na GitHub repozitáři projektu. Během následujících několika týdnů se bude společnost snažit začít spolupráci s vývojářskou komunitou na dalším vylepšení peněženky.

Pokud již nechcete, aby Vám unikaly novinky ze světa kryptoměn v českém jazyce, dejte like na naši facebookovou stránku

Zdroj: blog.iota.org