Kolem projektu IOTA existuje mnoho nadšení. Z části je to i proto, že nativní technologie IOTA Tangle se od kladického blockchainu značně liší. Qubic, další technologie od IOTA má potenciál změnit svět. Co to ale Qubic vlastně je?

IOTA představuje Qubic

Projekt byl oficiálně odhalen 3. května na sociální síti Twitter, kde společnost IOTA napsala:

Směřujeme k další epoše IOTA. Nadace IOTA je šťastná a hrdá na to, že může dnes oficiálně odhalit projekt Qubic.

Qubic má být protokol, který má nabízet IOTA řešení pro přístroje na bázi oracle, smart konkrakty, externí výpočty a jiné funkce.

Oracle je typ systému, který je považován za zdroj pravdy a umí být užitečný v procesech vyžadujících komplexní rozhodování.

Většina specifik, které se týkají Qubic, zůstávájí zahalena rouškou tajemství, ale projekt má být odhalen v nejbližších dnech. Zatím se ví, že Qubic má změnit způsob, jakým podniky a společnosti navzájem interagují pomocí smart konktraktů. Podobně jako většina jiných konkurenčních ekosystémů ze světa blockchainu, i IOTA poskytne platformu pro smart kontrakty. Jelikož IOTA není založena na blockchain technologii, tato diverzifikace v provozu a řešení smart kontraktů je vítaná.

Quibic má tedy představovat z části nový typ inteligentní smlouvy, která shromažďuje mikroplatby v reálném čase, způsob bezpečné komunikace s okolním světem v důvěryhodném prostředí a platformu pro výkonný, distribuovaný výpočetní systém typu fog pro vytváření komplexních aplikací IoT.

Zatímco Qubic má klást velký důraz zejména na smart kontrakty, většina lidí se však na tuto novinku dívá z hlediska profitability. Současné informace o Qubic naznačují, že bude využívat systém typu oracle, který dokáže spojit konverze mezi USD/EUR a smart kontrakty. Směnné kurzy budou získané z Bloomberg.com.

Jedním z možných výsledků je to, že Qubic rozšíří obchodní a komerční možnosti týkající se IOTA. Kryptoměnové zajišťovací fondy se stávají stále populárnějšími i přesto, že silná volatilita trhu hraje proti nim. Qubic může v tomto ohledu nabídnout životaschopné řešení za předpokladu, že technologie bude nakonec fungovat.

Zdá se, že je to nový způsob obchodování s obchodními platformami IOTA, s cílem využít decentralizované obchodování s maržemi. Toto konkrétní zlepšení má být dosaženo použitím nástroje IOTA, který má poskytnout spolehlivé a nízké tarify. Pro každého, kdo chce konvertovat do a z IOTA, to může být velmi zajímavé řešení.

Závěr

Vzhledem k tomu, že technologie Qubic je jen ve fázi vývoje, bude zajímavé sledovat, jak se tato technologie ujme mezi konkurencí. Bude to velký krok ve vývoji celého projektu IOTA za předpokladu, že technologie bude fungovat. Zatím ještě nebyla publikována roadmapa tohoto projektu, takže si budeme muset počkat na to, co si pro nás Qubic připravil.

Zdroj: qubic.iota.org