Kryptoměny pravděpodobně ještě nedosáhly svého minima,“ řekl Michael Bucella, partner společnosti  BlockTower Capital investující do kryptoměn během vysílání CNBC v pořadu Fast Money. Bucella tvrdí, že nastane pouze několik příležitostí ke koupi Bitcoinu a to v dobách, kdy se digitální aktiva sníží.

Nacházíme se na konci medvědího trhu?

Michael Bucella, bývalý ředitel firmy Goldman Sachs pro Kanadu, řekl, že jsme v posledních dnech cyklu, který má sklony být velice krátkým a nestálým. To je důvod, proč věří, že je tady možnost poklesu Bitcoinu na ještě nižší úroveň. Nicméně rychle dodal, že snížení například na $2,000 by bylo něčím, co by nemělo dlouhé trvání.

Obecně vzato poukázal na to, že nejúspěšnější investoři jsou ti, kteří uvažují v dlouhodobém měřítku a jsou trpěliví. Michael Bucella tvrdí, že hrstka investorů stále čeká na tuto poslední šanci ke vstupu na trh kryptoměn a nákupu virtuálních měn ve velkém.

Dále hovořil o tom, jak blockchain a kryptospolečnosti pracují. I když byl tento rok pro Bitcoin a jiné virtuální měny velice obtížný, firmy stále pokračují v investování a vytváření hodnot. Řekl, že nejchytřejší peníze přichází z privátního sektoru trhu. Většina těchto portfolií investuje do společností, které budují potřebnou infrastrukturu pro budoucí růst kryptotrhu.

Odborník dále hovořil o blockchainové technologii a kryptoměnách, které je podle něj třeba od sebe rozlišovat.

Bucella v rozhovoru vysvětlil, proč bude pro manažery aktiv důležité  pochopit chování Bitcoinu v různých makrocyklech. Pro investiční manažery bude velmi obtížné vytvořit přesnou cenově-rizikovou strategií pro tuto třídu aktiv.

PŘIPOMEŇTE SI:

Bitcoin white paper byl vydán přesně před deseti lety!

Navíc zmínil, že od vytvoření Bitcoinu proběhl pouze jeden makrocyklus. Jakmile se správci portfolií rozhodnou, jakým způsobem diverzifikovat jejich portfolia, vezmou v úvahu různá aktiva a jejich historický vývoj.  Bitcoin je na trhu od roku 2008, což je podle Bucelly v makroekonomických termínech krátká doba na vytvoření Bitcoinové investiční strategie. Poznamenal také, že většina kapacity pochází od maloobchodních investorů.

Zdroj: cryptonewmedia.press