Největší investiční společnost na světě BlackRock, pokračuje ve svých předpovědích pro kryptoměny a tvrdí, že v budoucnu vidí možnosti pro jejich „širší využití“. Investiční gigant spravující majetky v hodnotě $ 5.7 bilionu tvrdí, že na dostatečný pokles volatility kryptoměn a na zařazení do tradičních portfolií si ještě počkáme.

V budoucnu, kdy bude trh připraven, vidíme v kryptoměnách širokou využitelnost. Prozatím však věříme, že by je měli zvažovat jen lidé, schopni zvládnout potenciálně kompletní ztráty.

BlackRock z ostatních gigantů finančního průmyslu vyčnívá svojí tichou podporou Bitcoinu a ostatních investovatelných krypto aktiv. Hlavní strategička společnosti veřejně promluvila o tom, že kryptoměny jsou pro potenciálně zajímavý vývoj pod jejich dohledem. Pokračující zájem navzdory obdobím volatility, je podle Isabelle Mateos Y Lago důkazem, že na fenoménu kryptoměn  má opravdu co nabídnout.

Další vývoj

Nálada v Blackrock je ve výrazném rozporu s názory ostatních investičních stálic. Tento měsíc se viceprezident Berkshire Hathaway, Charlie Munger, o Bitcoinu vyjádřil jako o „absolutním šílenství“ a investici do něj považoval za „nechutnou“.

Co se týče blockchainu, dokud se mu nepodaří najít si stabilní místo na světové finanční scéně, BlackRock vidí podobné omezení jako při Bitcoinu:

Jedna na blockchainu založená, sdílená finanční databáze, by mohla eliminovat neefektivitu a risk spojený s lidským zpracováním dat. Dokud se dosáhne jeho používání na této úrovni, bude třeba vidět obrovský posun v  softwarovém vývoji a kvalitní model údržby. Aby blockchain dosáhl na svou slibnou budoucnost, bude muset překonat ještě mnohé překážky.

Zdroj: cointelegraph.com