Zatímco Bitcoin pokračuje ve svém chaotickém cenovém řádění, někteří paranoidní tradeři se obávají, že z kryptoměnového trhu zmizeli institucionální investoři. Zprávy však naopak naznačují, že finanční rezerva investiční společnosti Grayscale stále narůstá. Institucionální hráči tedy nadále vyjadřují zvýšený zájem o kryptoaktiva. Tohle dokazuje, že instituce mají obrovský zájem o kryptoměny a že dno trhu je teoreticky v dohledu.

Grayscale vlastní BTC v hodnotě $826 milionů

Podle výzkumné zprávy vydané 3. prosince z kanceláře kryptoanalytiků Diar,  Grayscale Investments, samozvaná „důvěryhodná autorita na poli investic do digitálních měn“ nahromadila už tisíce BTC pro svůj vnitřní Bitcoinový investiční fond (GBTC).

Společnost Grayscale, kterou vlastní Digital Currency Group (DGC), od začátku roku 2018 zvětšila množství vlastněných Bitcoinů z 30,600 BTC na 203,000 BTC, což v celku činí více než 1 % celkového počtu BTC v oběhu.

Počet BTC ve vlastnictví Grayscale neustále narůstá.

Na grafu můžeme pozorovat, jak obsah peněženek, které vlastní Grayscale GBTC (Prostředek, který umožňuje maloobchodníkům a investorům kupovat uschované BTC na americkém over-the-counter trhu.), narůstá doslova z měsíce na měsíc. Tento stálý nárůst množství BTC, které Grayscale drží, znamená, že se peníze do kryptoměnového trhu stále nalévají. A to je dobré znamení.

Institucionální hráči pokračují v kryptonájezdech

Grayscale není jedinou dceřinou společností, která je svědkem zvyšování zájmu o investování do nové třídy aktiv – kryptoměn. Společnost Genesis Trading, vlastněná newyorským konglomerátem, se vyjádřila prostřednictvím svého generálního ředitele Michaela Moro, že jejich úvěrové služby se těší zvýšené pozornosti a zájmu. Tyto pozitivní ohlasy pocházejí od více než 60 institucionálních zákazníků a partnerů společnosti. Ti v posledních šesti měsících požádali o kryptoměnové půjčky zahrnující skoro tucet digitálních aktiv. Podle vlastních statistik sumy dohromady dosáhly až dechberoucí hodnoty a to $553 milionů.

ČTĚTE TAKÉ:

Coinbase zkoumá možnosti přidání více než 30 kryptoměn včetně Ripple

Moro dodal, že zatímco mnoho institucionálních dlužníků své půjčky v plné výši již splatilo, stále zůstává přibližně $130 milionů v aktivních půjčkách. A toto číslo neustále narůstá. To nepřímo poukazuje na fakt, že kryptoměnová recese tyto jedince vůbec neodradila.

Tento pokračující trend nezůstal bez povšimnutí. Mnohé instituce a kryptoinovátoři již začali zřizovat produkty, služby a platformy určené majetným jedincům a Wall Streetu. Například Nasdaq nedávno prohlásil, že začal spolupracovat s firmou VanEck na vytvoření „Bitcoinových a krypto 2.0″  futures kontraktů cílených na instituce a retailové investory.

Kryptoměny jsou cenné i bez institucionálních investic

Pokud by se náhodou stalo, že by peníze z velkých institucí přestaly proudit do kryptoměnového sektoru, zmiňované platformy by sice začaly chřadnout, ale Bitcoin a jeho altcoinoví bratři zde zůstanou a budou nadále plnit svou úlohu. Tom Lee, ředitel Fundstrat Global Advisors, tvrdí, že Bitcoin to sice má momentálně nahnuté, ale ani zdaleka není pokořen.

Tom Lee dodává, že v kryptosféře se dá stále dobře vydělat. Nejen obchodováním, ale i vytvořením nových, byznysových příležitostí. Odhaduje se, že směnárna  BitMex vykáže za rok 2018 zisk někde na úrovni $1.2 miliardy. Touto ziskovostí by mohla úspěšně přivábit nové investory, kteří by pokračovali v investicích do kryptoměn a podobných projektů.

Jackson Palmer, CEO kryptoměny Dogecoin, si myslí, že kryptoměny mají sílu udržet si přirozenou cenu i bez pomoci Wall Streetu. Projekty jako Lightning Network a Plasma mohou kryptoměnám výrazně pomoci na poli škálovacích problémů a udržet si tak momentum decentralizované revoluce. Známý whistleblower Edward Snowden také chválil kryptoměny pro jejich schopnost předčit tradiční entity.

Originální verze tohoto článku byla publikována na našem slovenském webu kryptoportal.sk

Zdroj: altcointoday.com