Podle CNBC „Index mizérie Bitcoinu“ (BMI), který byl vyvinut stratégem z Wall Street, Thomasem Leem naznačuje, že nyní je ten správný čas nakoupit Bitcoin (BTC). Lee dosud nezměnil žádné své predikce ceny BTC, které zůstávají na $ 20,000 v půlce roku 2018 a do konce roku odhaduje cenu BTC na úrovni $ 25,000.

Thomas Lee je spoluzakladatel firmy Fundstrat Global Advisors  a pro CNBC „Fast Money“ se v pátek vyjádřil, že když hodnota indexu BMI klesne pod 27, znamená to pro Bitcoin jeho nejlepší výkon za posledních 12 měsíců. Lee dodal, že takový stav nastává skoro každý rok.

Co je a jak funguje BMI index?

„Bitcoin Misery Index“ (BMI), doslova Index mizérie Bitcoinu vytvořil Thomas Lee. Index by měl pomoci investorům odhadnout, kdy je ten správný čas na nákup Bitcoinu. Index se počítá na stupnici od 0 po 100. Říkáme, že BMI se nachází v mizérii nebo „neštěstí“, když je jeho hodnota pod 27, tj Bitcoin má nejlepší 12 měsíční výkonnost a to je ten správný čas na nákup. Cena Bitcoinu je nízká, ale předpokládá se, že tak jako v minulosti následně vzroste a to bude správný čas na prodej Bitcoinu.

Nejnižší Index od září 2011

BMI index se nyní pohybuje kolem hodnoty 18.8 na stupnici do 100, což je nejnižší hodnota od 6. září 2011. Lee vysvětlil, že index ukazuje to, jak šťastní nebo nešťastní jste, když držíte Bitcoin.

Index je nastaven jako kontrastní indikátor. Když je nízký, investoři by měli nakupovat a opačně, když je vysoký, měli by prodávat. Index počítá množství výherních obchodů z celkového počtu obchodů. Počítá také s volatilitou.

Cena Bitcoinu klesla o 24% koncem minulého týdne ze svého pondělního maxima následkem zpráv o stoupajícím regulačním dohledu. A Bitcoin spolu s ostatními kryptoměnami klesat momentálně nepřestávají.

I když jde jen o krátkodobé signály, nízké hodnoty nepotěšily. Z dlouhodobého hlediska však mohou nízké hodnoty poukázat na výbornou příležitost ke koupi Bitcoinu.

Pohled na BMI v praxi (Zdroj: Fundstrat)

Co předpovídají předchozí pády Bitcoinu?

Poslední 4 razy, když BMI klesl pod 27, tak se Bitcoinu vždy podařilo růst dalších 12 měsíců, dodal Lee.

Minulý týden byl pro Bitcoin těžký. Hlavní hongkongská burza ve středu prohlásila, že některé účty byly odcizeny hackery. V téže době americká Komise pro cenné papíry a burzu zvýšila svou pozornost na krypto peněženky a krypto burzy. Japonsko na měsíc zakázalo činnost dvěma krypto burzám a žádá podnikové zlepšení na dalších pěti burzách.

Správce již zaniklé burzy Mt. GOX prodal Bitcoin a Bitcoin Cash v celkové hodnotě kolem $ 400 milionů. To rovněž nepřidalo na radosti investorů a trh, po tomto prodeji nadále padá.

Momentálně se Bitcoin obchoduje za $ 8,276. I když tato cena zůstává o více než 800% vyšší než byla před rokem, ztratila více než 50% z její rekordní výšky z poloviny prosince.

Lee řekl, že být takto nešťastný z držení Bitcoinu je velmi neobvyklé. Poslední takové období byly v listopadu 2012, v lednu 2015 a v září 2016.

V každém případě však v následujících měsících Bitcoin začal růst.

Zdroj: ccn.com