ICO (počáteční nabídka mincí) má v současnosti nejlepší pověst a dá se říci, že právem. V roce 2017 se uskutečnilo téměř tisíc ICO, přičemž až 142 z těchto projektů zkrachovalo dříve, než začalo. Dalších přibližně 390 projektů zaniklo kvůli nečinnosti nebo se ukázalo, že se jedná o podvody, kde jejich zakladatelé odcizili vybrané finance od svých investorů.

ICO se vyvíjí

Přibližně 60 % všech loňských ICO selhalo a s nimi utrpěla i reputace této formy sbírání prostředků pro financování nových projektů. V současnosti již mnoho investorů není ochotno investovat do ICO ze strachu, že přijdou o peníze. To bohužel ovlivňuje i kvalitní projekty, které jsou zastíněny stínem nedůvěry. ICO jako metoda fundraisingu začíná být zpochybňována, což do značné míry omezilo výši finančních prostředků, které společnosti stojící za projekty dokáží vysbírat.

Vyplatí se do ICO ještě investovat?

Dny, kdy se přes ICO daly od investorů vysbírat ohromné částky ($100 milionů) jsou pravděpodobně za námi, ale stále je možné vysbírat slušné částky ($20 až $25 milionů). V minulosti na úspěšné ICO stačilo vytvořit atraktivní webovou stránku, vhodně napsat whitepaper a nahnat na chamtivou stránku investory, kteří doufali, že právě to konkrétní ICO jim přinese pohádkový majetek. V současnosti jsou však lidé více skeptičtí a obávají se ICO podvodů. A to je dobré. Pokud chtějí dnes společnosti úspěšně vysbírat peníze, musí apelovat na širokou veřejnost, vládní subjekty a velké společnosti, které budou ochotny podpořit jejich práci. Společnosti si uvědomily, že pro úspěšné prosazení projektu musí jejich myšlenka vynikat a obsahovat silné a atraktivní důvody více než kdykoliv předtím.

Většina projektů se více zajímala o získání finančních prostředků než o vytvoření skutečně životaschopného projektu. Znamená to tedy, že bychom neměli být ochotni investovat do ICO? S množstvím společností, které se nyní usilují o přízeň investorů, je pro projekty mnohem obtížnější získat pozornost. Takže projekty, které to myslí vážně a mají potenciál stát se skutečnými skvosty, musí nyní ještě před samotným uvedením na trh udělat více práce než kdykoliv předtím. 

Blockchain a kryptoměny z rostoucích požadavků na ICO profitují

Z rostoucích požadavků na kvalitu a provedení projektu se vylepšuje infrastruktura, která pomáhá rozvíjet vedlejší, ale i hlavní technologie pro podporu kryptoměn a blockchain technologie. S budoucí možností propojení ETF a kryptoměn toto odvětví ještě nikdy nebylo tak blízko k legitimitě jak pro vlády tak pro veřejnost.

Charakter ICO se mění.

Tak jako u všech formách investování, i při ICO musí investoři vložit svůj čas do výzkumu informací o projektu, do kterého chtějí investovat. Technologické pozadí, legitimita projektu, problém a jeho řešení, pozadí zakladatelů společnosti, vize, to je jen pár aspektů, na které je se třeba zaměřit.

Jak investovat do ICO  – na co si dávat pozor.

Závěr

Vyplatí se stále investovat a důvěřovat v ICO? To záleží jen na Vás a Vaší víře v úspěšnost projektu, do kterého investujete. Kvalitní a perspektivní projekty budou vznikat stále, ale je jen na Vás, zda je dokážete zachytit a správně analyzovat. Koneckonců, i takové Ethereum, v současnosti druhá nejsilnější kryptoměna a snad nejpopulárnější blockchain platforma, shromáždila počáteční kapitál prostřednictvím ICO.

Budeme rádi, když nás podpoříte „lajkem“ na naší nové, české facebookové stránce.